Rustik Ev Dekorasyonu

 Rustik Ev Dekorasyonu

Rustik tarzdaki dekorasyon son yıllarda en çok tercih edilen dekorasyonlardan biridir.

Rustik tarzdaki bir dekorasyon klasik ve çeşitli tarzların bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir dekorasyon modelidir. Bu tarz bir dekorasyonla evlerinizde sıcacık, davetkar ve göz alıcı bir dekorasyon oluşturmanız mümkündür. Rustik tarzda oluşturacağınız dekorasyonlarda renklere, dokuların birbiri ile uyumuna ve geçmişten izler taşımasına özen göstermelisiniz. Klasik ve modern tarzı birlikte kullanacağınız bu dekorasyon modelleri ile yaşam alanlarınızda bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Rustik tarzdaki ev dekorasyonu son yıllarda çok trend olan bir dekorasyon modeli olarak göze çarpmaktadır.

Evizde yer vereceğiniz bu dekorasyon modelinde kullanacağınız mobilya tasarımları da oldukça önemlidir. Mobilya tasarımlarında ahşap olanları bu dekorasyon modeli ile birlikte düşünürseniz ortaya daha etkili sonuçlar koyabilirsiniz.

Oturma odasına bakış

Rustik tarzda dekore edilecek bir evin oturma odasında koyu renkli koltuk takımları kullanmanızda fayda var. Koyu renkli ve klasik tarzdaki bu koltuk takımları, oturma odanızı rustik temanıza uygun hale getirecektir. Avize modelleri ve ahşap sehpalar ile bütünleyeceğiniz rustik dekorlarınız ile evlerinizde fark yaratabilirsiniz. Avize modelleri bu tarz bir dekora ışıl ışıl bir görünüm verecektir. Ahşap sehpalar ise hareketlilikleri ve farklı stilleri ile bu dekorasyonun daha etkileyici görünmesini sağlayacaktır.

belinda-klasik-koltuk-takımı

Oturma odasında kullanacağınız varaklı ve oyma mobilya tasarımları, oturma odanızın daha büyüleyici olmasına imkan tanımaktadır. Koyu renkli koltuklarda kullanılan kaliteli pamuklu kumaşlar olağanüstü bir oturuş rahatlığı sunmaktadır. Birinci sınıf döşemelik malzemenin kullanıldığı bu tarz mobilyalarla evlerinizin oturma odasını daha çekici hale getirebilirsiniz.

Mutfaklarda

Mutfak dekorasyonunda ise bu tarz bir yaklaşımda taş duvar ve ahşap kirişlerin kullanımı mutfağınızın daha farklı görünmesini sağlayacaktır. Ahşap dolap tasarımlarını da kullanarak rustik tarzdaki dekorunuzla mutfaklarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Ahşap dolap tasarımları diğer mobilyalarınıza da kolayca uyum gösterebilecektir. Ayrıca bu klasik mobilyalarla modern çizgilere sahip olan aydınlatma araçlarını kullanarak rustik dekorunuzu mutfağınızda daha fazla hissettirebilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız dolap ve tezgah modellerinde tercih edilen eskitme modellerde mutfağınızın ahengini değiştirecektir.

Fransız-rustik-mutfak-modeliBanyolarda

Rustik tarz bir dekorasyonda banyolarınızda klasiği ve antik dönemleri yansıtan tasarımlar kullanmanız da fayda var. Bu şekilde hem daha dekoratif bir dekora sahip olurken oluşturacağınız ambiyans ile de banyolarınızın havasını başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Ayaklı lavabo modelleri, antik ayna ve tuvalet tasarımları da banyolarınızı olduğundan çok daha şık gösterecektir. Bu tarz bir rustik banyo dekorasyonunda kullanacağınız aksesuar modelleri de banyonuzun dekoruna derinlik eklemenize neden olacaktır. Ayna modeli de bu tarz bir banyoda kullanacağınız en güzel tasarımlardandır. Taşlı modellerde banyoların daha zengin görünmesini sağlayacaktır. Banyonuzun farklı ve dekoratif özellikli olması bu banyoları daha da etkileyici kılacaktır.

2013-banyo-modelleri-2

Yatak odalarında

Rustik yatak odası dekorasyonunda ise feforje yatak başlıklı yatak takımları oldukça güzel bir ortam oluşturacaktır. Pastel tonlarda seçeceğiniz yatak renkleri ve buna uygun yatak örtüleri ile yatak odalarınızı çok daha güzel gösterebilirsiniz. Ayrıca çiçekli duvar kağıtları da bu yatak odası takımlarının daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ahşap renkli tasarımları görmeyi sevmiyorsanız beyaz renkli mobilyaları kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

belinda-yatak-odasi-takimi-1

Yatak odanızda kullanacağınız kilim ve halı modelleri de yatak odanızın ambiyansını olumlu ölçüde etkileyecektir. Sizlerde hayatınızda farklı bir dekorasyon modeline yer vermek istiyorsanız mutlaka rüstik tarzdaki dekorasyon modelini denemelisiniz.