Home Ofis Dekorasyonu

 Home Ofis Dekorasyonu

Ev tarzındaki ofisler çağımızın en güzel dekorasyon modellerindendir.

Yaşam alanlarınızı çalışma alanları ile birlikte kullanarak hem ev için hem de ofis için kullanabilirsiniz. Büyük kentlerde yaşayanlar için oldukça güzel bir fikir olan bu yaklaşımla yaşam alanlarınızı daha fonksiyonel ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Home ofis tarzındaki evler her gün işe gitmekten sıkılan ve yorulan insanlar için ideal dekorasyon modellerindendir. Bir bakıma ofisinizi evinize taşıyarak çok daha rahat ve özgür çalışama alanları elde edebilirsiniz. Modern dünyanın konjonktüründe home ofis tarzındaki evlerin sayısı giderek artmaktadır. Bu evlerde çalışmalarınızı yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bu alanları olarak kullanabilirsiniz de. Evlerinizde çalışma ortamı sunan bu bu sistem ile çoğu iş kolunda ya da alanında uygulanmaya başlamıştır. Bu tarz sistemlerin daha çok tercih edilmesinin altında yatan nedenlerden biri de çalışanı ofise getirmenin ve geri göndermenin maliyetli olmasıdır.

homeofis5

Home ofisler bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey aslında evinizin home ofis tarzına uygun olup olmayacağıdır. Çünkü home ofisler her iş için uygun olan sistemler değildir. Home ofis olarak kullanacağınız odayı dikkatle seçmelisiniz. Bu odayı sadece çalışma amaçlı olarak kullanmalısınız, yaşam alanlarınıza dahil etmemelisiniz. Yaşam alanlarınıza dahil ederseniz, çalışmalarınız sekteye uğrayabilir.

Home ofis tarzında kullanmaya kara verdiğiniz odanızın belirli büyüklükte olmasına ve küçük bir oda olmamasına özen göstermelisiniz.

Bu odalarda kullanacağınız eşyaların normal işyerindekilerden farklı olmadığını düşünürseniz küçük bir oda home ofisiniz için iyi bir seçim olmayacaktır. Home ofisinizde yer vereceğiniz mobilya tasarımları arasında masa, sandalye, kitaplık ve dolap gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Home ofisinizde kullanacağınız ışıklandırma da oldukça önemlidir. Yeterli ve doğru açılarla sağlanan ışık home ofisinizi daha efektif bir yere dönüştürecektir. Çok fazla büyük salonları da home ofis olarak kullanmamanızı öneririz. Home ofis olarak düşüneceğiniz odalar arasında ne çok büyük ne de çok küçük olanları tercih etmelisiniz. Orta büyüklükteki odalar home ofisler için en güzel ve uygun olan yerlerdir.

beyaz-home-office-maviruj

Seçeceğiniz odada dikkat etmeniz gereken unsurlar

Home ofis olarak kullanmayı düşündüğünüz odanızın fiziksel koşulları itibariyle her açıdan sizin fikirlerinizle ve zevklerinizle örtüşüyor olmasına özen göstermelisiniz. Her oda gerek fiziksel gerekse de görsel olarak home ofis olarak kullanılmaya elverişli değildir. Bu amaçla seçeceğiniz odanın çok önemli bir nokta olduğunu bilmenizde fayda var. Özellikle manzaralı ve gün ışığı alabilen tarzda bir oda seçimi yaparsanız home ofisinizi daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Çalışmalarınıza ara verdiğiniz zaman pencereden dışarıdaki manzarayı izleyebilir ve stresinizi azaltabilirsiniz.

Home-Office-Ev-Ofis-Küçük-Ofis-Dekorasyon-Örnekleri-7

Home ofisinizde kullanacağınız masa seçimi de oldukça önemlidir. Masanın sağlam, dayanıklı ve ahşap tasarımlar olmasına özen göstermelisiniz. Masa modelinizde kendi boyutlarınıza uygun olanları seçmenizde fayda vardır. Sallanmayan ve çalışmalarınızı daha güzel yapmanızı sağlayacak bir masa tasarımı ile home ofisiniz çok daha güzel ve özel bir yere dönüşecektir. İşlerinizin tamamını yaptığınız bu mobilya tasarımlarının ergonomik şekilde dizayn edilmiş olması da hem görünüm hem de rahatlık bakımından önemlidir. Masanızın rengi ile diğer mobilya tasarımlarının renkleri arasında da bir uyum yakalamaya çalışmalısınız.

Rahat ve konforu hissedeceğiniz sandalye modelleri

Home ofis dekorasyonunda çalışma odanızda kullanacağınız masanız kadar sandalye modelleri de üzerinde dikkatle durmanız gereken bir konudur. Home ofisinizde kullanacağınız mobilya tasarımlarının seçiminde çok dikkatli olmanızda fayda vardır. Günün neredeyse tamamını geçireceğiniz bu home ofislerde, kullanacağınız sandalye modellerinin konforlu ve rahat olması son derece önemlidir. Bu sandalye modellerinde tekerlekli olanlar her açıdan sizlere kolaylık sağlayacaktır. İstediğiniz boyutta ayarlanabilen ve ergonomik olan bu sandalye modelleri ile yapacağınız home ofis dekorasyonu çok daha güzel ve estetik olacaktır.

Kitaplık modelleri ile işlerinizi depolayabilirsiniz.

Home ofis tarzında dizayn ettiğiniz evlerinizin daha tertipli ve düzenli durmasını sağlayan mobilya tasarımları arasında kitaplıklar gelmektedir. Bu kitaplık modelleri yaşam alanlarınızın daha düzgün bir şekilde görünmesini ve dağınık görüntüden kurtulmasını sağlamaktadır. Bu tarz mobilya tasarımlarını kullanarak home ofislerinize getireceğiniz düzen sizin verimliliğinizi de arttıracaktır. Ayrıca bu tasarımlar sayesinde aradığınız bir belgeyi ya da evrakı daha kısa süre içinde bulabileceksiniz.

home-office-furniture-chairs-4

Home ofislerin dekorasyonunda kullanılan renkler

Home ofis dekorlarında çalışmalarınızı daha istekli ve şevkle yapmanızı sağlayacak olan renklere ağırlık vermenizi öneririz. Home ofislerinizde kullanacağınız renkler arasında açık tonların ve canlı renklerin kullanımı oldukça ferah ve içi açıcı bir görünüm verecektir. Kullanacağınız renklerin diğer mobilya tasarımlarıyla da uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. AKulllKullanacağınız