Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri

 Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekorasyonu, evlerin bölümleri içinde en dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Banyonuzun kullanım açısından daha dekoratif ve işlevsel bir yere dönüştürmeniz mümkündür. Banyonuzun dekoruna banyonuza uygun tarzda tasarımlar seçerek başlamalısınız. Banyonuzun ölçüleri ile banyonuzda yer vereceğiniz tasarımların birbiri ile orantılı olmasına özen göstermelisiniz. Banyonuz dar ise banyonuzu daha geniş gösterecek ve az yer kaplayacak tasarımları ve eşyaları kullanmalısınız. Geniş bir banyonuz varsa banyonuzda kullanacağınız tasarımların işlevsel ve fonksiyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Banyoların dekorasyonunda kullanılan dolap modelleri üzerinde muhakkak durulması gereken konulardan biridir.

Açık renklerde düşünebileceğiniz dolap modelleri ile banyonuzu daha şık ve ferah bir yer olarak gösterebilmeniz mümkündür.

Ayrıca açık renkli tasarımlar, banyonuzu daha aydınlık da gösterecektir. Bu yüzden hem sağlık hem de görsellik açısından açık renkli tasarımları banyolarınızda kullanmanızı öneririz. Banyo dolapları banyonuzun dekorasyonunda en göze çarpan mobilya tasarımlarındandır. Bu mobilyaları seçerken banyonuza uygun ölçülerde olmasına göre tercih etmelisiniz.

kaliteli-banyo-dolapları

Yerden tavana kadar uzanan dolap modelleri, dar olan banyolar için en iyi opsiyonlardan biridir.

Daha rahat hareket alanı sağlayan bu tasarımlar, aynı zamanda duvara monte edilebildiğinden dışarıdan bakıldığında da görsel bir seyir zevki de sunmaktadır. Ayrı ayrı parçalar halinde duvarlara monte edilebilen bu dolap modelleri aynı zamanda tekparça halinde de kullanılabilmektedir. Ahşap dolap modellerinde bulunan lavabo tasarımları da görsel açıdan banyonuza uygun şekilde dizayn edilmelidir.

Uzun ömürlü olmaları dolayısıyla banyo dekorasyonunuzda ahşap olan dolap modellerini kullanmanız yerinde bir seçim olacaktır. Banyonuzun dekorasyonunda kullanacağınız ahşap dolap modellerinde ceviz renkli olanlarda etkileyici bir görünüm sunmaktadır. Banyonuzda kullanacağınız duşa kabin modelleri de banyonuza zenginlik katacağı gibi aynı zamanda yer açısından da avantaj sağlayacaktır. Küvet modelleri ise daha geniş bir banyonuz varsa düşünebileceğiniz tasarımlardandır.

Banyonuzun dekorasyonunda yapacağınız en önemli şey yerleşimdir.

Doğru bir yerleşim her açıdan işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu şekilde yapacağınız bir dekorasyonda eşyalarınız daha düzenli ve tertipli duracaktır. Banyonuzun duvarlarında fayans kullanmanız hem temiz bir görünüm sunarken aynı zamanda hijyen açısından da daha sağlıklı bir banyoya kavuşmanızı sağlayacaktır. Beyaz renkteki fayansların banyo duvarlarında tercih edilmesi ile sade ve yalın bir dekor elde edebilirsiniz. İsterseniz renkli ya da çiçekli fayans modellerini de kullanarak daha güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.

banyo-dolap-ölçüleri

Banyolarda kullanılan halı modelleri de görünmeyen rolleri ile banyo dekorlarının daha alımlı durmasını sağlamaktadırlar.

Özellikle banyonuzda kullanacağınız halı modellerinde sert ve yere tutunan türdeki modelleri tercih etmelisiniz. Kaydırmayan halı modelleri yeni trend olarak banyo dekorasyonlarında ön plana çıkmaktadır. Bu halı modellerini banyolarınızda kullanarak görsel anlamda bütünlüğü arttırabilirsiniz. Farklı renklerdeki bu halı modellerinde küçük boylara sahip olanlar kullanışlılık açısından göze çarpmaktadır.

banyo-dolapları-fiyatları

Banyonuzun zemininde kalebodur tarzındaki kare taşların kullanımı da gayet güzel bir dekorun oluşmasına neden olmaktadır. Açık ya da koyu renkli olarak kullanacağınız bu tasarımlar ile banyolarınızı daha farklı kılmanız mümkündür. Banyonuzda tercih edeceğiniz canlı renkler her zaman fark yaratacaktır. Daha gösterişli renklere yer vererek banyonuzu daha zengin bir yere kavuşturabilirsiniz. Banyonuzda kullanacağınız geniş ayna modelleri de banyonuzu daha geniş gösterecektir. Banyonuzda daha geniş alanlara sahipseniz jaluzi tasarımları daha kaliteli banyo dekorları oluşturabilirsiniz.

Banyonuzda yer vereceğiniz banyo aksesuarları da banyonuzun daha şık olmasını sağlayacaktır.

Mutlaka banyonuzda banyo aksesuarı olarak sabunluk, havluluk, tuvalet kağıdı başlığı gibi tasarımları bulundurmalısınız. Ahşap olan tuvalet kağıdı başlıkları daha dekoratif özelliklere sahiptir. Bu aksesuar modelleri ile banyolarınızın dekorunu zenginleştirebilirsiniz.