Yemek Odalarında Kullanılan Masa Ve Sandalye Takımları

 Yemek Odalarında Kullanılan Masa Ve Sandalye Takımları

Yemek odası takımları, evlerinizin dekorasyonunda oturma odalarıyla birlikte önemli rol oynamaktadır. Yemek odası takımları ile beraber kullanılan sandalye ve masa takımları, bu takımların oldukça hoş durmasını ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Salon takımları ile birlikte kullanılan yemek masa ve sandalyelerini aynı renklerde tercih edebileceğiniz gibi tamamen dekordan bağımsız renklerde de seçebilirsiniz. Açık renkli yemek odası takımları içinde yer alan masa ve sandalye modelleri gerek şıklık gerekse de estetik özellikler bakımından dekorlarınızı çok daha özel kılmaktadır. Özellikle ahşap tasarımlar yemek odası takımlarında fevkalade bir görsel seyir sunmakla birlikte uzun ömürlü kullanımları ile de göz doldurmaktadırlar.

Klasik ya da modern hangi türde olursa olsun ahşap tasarımların varlığı yemek odalarını daha değerli kılmaktadır. Ahşap mobilyalardan yapılan ve el yapımı olan bu tasarımlar sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile de diğer yemek odası takımındaki masa ve sandalyelerden kolayca sıyrılmaktadırlar.

yemek-odası-konsolları

Rahat oturuş kolaylığı sunmaları ve birinci sınıf kaliteli kumaştan yapılmış olmaları da bu sandalyelerin tercih edilmesini arttırmaktadır. Masa tasarımlarında ise estetik görünümün görsel figürlerle birleşiminden ortaya olağanüstü güzellikte bir manzara çıkmaktadır. Salonlarınızın dekorasyonu ile uyumlu ya da ölçülü zıtlıkta yapacağınız kombinasyonlarla yemek odalarınızı daha güzel gösterebilirsiniz. Modern ve klasik tarzı bir kombinasyon yaparak farklılıklardan yola çıkarak ortaya daha net bir dekor çıkarabilirsiniz. Örneğin; klasik salon dekorasyonunuza uygun modern yemek odası takımı gibi.

Yemek odanızda kullanacağınız sandalye ve masa tasarımlarının renk olarak birbirini tamamlayıcı olmasına dikkat etmelisiniz.

Beyaz rengin getirdiği dinginliği ve ferahlığı yemek odanızın masa ve sandalyelerinde kullanarak, daha aydınlık ve doğal bir yemek odası takımına kavuşabilirsiniz. Beyaz renkli tasarımlar sade ve gösterişsiz şıklıkları ile yemek odalarınızın olduğundan daha mükemmel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Klasik yemek odası takımlarını dekorlarınızda kullanmayı seviyorsanız, lake tarzındaki ahşap tasarımlar bu yemek odası tasarımları için en ideal olanlardandır.

Parlak görünümlü masalar ve sandalyeler lukens tarzı ayaklara sahiptir. Klasik çizgilerle bezenmiş bu yemek odası masa ve sandalyeleri gösterişli ve şık olmaları ile göze çarpmaktadır. Bu modellerdeki masa ve sandalyeler ayrıca farklı tarzdaki mobilya modelleri ile birlikte de kullanabilirsiniz. Üç boyutlu olan bu son derece lüks tasarımlar ile dekorasyonlarınızı zenginleştirebilmeniz mümkündür.

begonya_yemek_odasi-2

Klasik yemek odası tasarımları, geniş masaları ve rahat sandalyeleri ile yaşam alanlarınız için düşünebileceğiniz en iyi tasarımlardandır.

Klasik yemek takımlarında ceviz ve kahverengi renklerinde dizayn edilen tasarımlarda görünümleri ile büyüleyici bir dekorasyona kavuşmanızı sağlayacaklardır. Lukens ayaklı olarak yapılan klasik yemek odası takımları işlevselliklerinin yanında görsellikleri ile de dekorunuzun daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Modern yemek odası takımlarında kullanılan sandalye ve masa modelleri ise daha sade ve düz tasarımlardır.

Koyu renklerde tasarlanan bu masa ve sandalye modelleri, kullanışlı ve rahat tasarımlar olmaları dolayısıyla tercih edebileceğiniz mobilya ürünleridir. Yuvarlak modern yemek masaları pratik olmaları dolayısıyla yemek odası dekorasyonlarında çok tercih edilen tasarımlardandır. Şeffaf tarzdaki masa ve sandalyelerde son dönemlerde dekorlarda en çok tercih edilen mobilyalardır. Bu mobilyalar diğer mobilya tasarımları ile kolay uyum sağladıklarından ve rahat yapılarından dolayı tercih edilmektedirler. Bu tarzdaki mobilya tasarımları, modern mobilya tasarımları ile birlikte harikulade bir manzara oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Doğtaş Mobilya Exclusive Yemek Odası

Plastik sandalye ve ahşap masa kombinasyonuna yer vererek sıra dışı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Ahşap masanın dayanıklılığı plastik sandalyenin rahatlığı ile birleştiğinde ortaya farklı bir dekorasyon çıkacaktır. Plastik sandalyelerin ahşap masa ile birleşiminden ortaya olağanüstü bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarzdaki bir dekorasyonu evlerinizin mutfak kısmında kullanırsanız, daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.