Popüler Klasik Mobilya Tasarımları

 Popüler Klasik Mobilya Tasarımları

Yıllardır süregelen modası asla eskimeyen klasik mobilyalar her sene olduğu gibi bu yılda en beğenilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Klasik mobilyaları bu kadar popüler yapan şey aslında kaliteli malzemenin yanında çok dayanıklı olması ve diğer mobilya ürünlerine göre uzun ömürlü olarak kullanılmasıdır. Fabrikasyon mobilyalardan son derece farklı olarak üretilen el yapımı ve göz alıcı şahane ötesi mobilyalar da dekorasyonunuza istediğiniz şekli vermenizde mümkündür. Klasik mobilyalar 7’den 77’ye herkesin sevdiği ve gönül verdiği çok şık tasarımlardır. Sade görünümleri, kendine özgü motifleri ve klasik çizgileri ile büyüleyici görünüme sahip bu ihtişamlı mobilyalar bugün hala popülerliğini koruyor.

Klasik mobilya bir yaşam biçimidir ve vazgeçmesi de kolay değildir. Size benzersiz özellikler sunan klasik mobilya ürünleri ile evlerinizin dekorasyonunu güzelleştirmeniz mümkündür. Klasik mobilyalarda kullanılan malzemede klasik ürünleri son derece cazip kılmaktadır.Birinci sınıf kumaşlara yer verilen bu muhteşem mobilyalardan yapacağınız kombinasyonlarla görenleri hayran bırakacaksınız. Her noktasında, en ince ayrıntısına kadar el emeği olan bu şaheser niteliğindeki benzersiz mobilya ürünleri ile bambaşka bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bugün en fazla rağbet gören mobilyalar içinde klasik mobilya ilk sıralarda yer almaktadır.

Çünkü popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Klasik mobilya tasarımları içinde en çok ilgi gören tasarımlar ise kuşkusuz klasik koltuk takımları, yemek odası takımları ve herkesin bu sezon sevgisini kazanan köşe koltuk takımları ve yeni evli çiftlerin gözdesi olan klasik yatak odası takımları gelmektedir.

Oturma odanızda klasik mobilyalara yer açın

Klasik koltuk takımları en fazla ilgi gören ve beğenilen tasarımlar olarak karşınıza çıkacaktır. Özellikle çiçekli ve açık tonlarda tasarlanan koltuk takımları ile oturma odalarınıza harika bir görünüm getireceksiniz. Koltuk kenarlarında kullanılan ahşap kollar ve yerden hafif yükseklikte üretilmiş ayaklar ile farklı bir dekorasyon görünümü elde edebilirsiniz.Varak ve gravür figürlerinin de yer verildiği bu klasik koltuklar ile oturma odanızda muhtelif açılardan çeşitli kombinasyonlar ve konseptler oluşturmanız mümkündür.

Klasik koltuk takımlarında konfor ve kalite diğer mobilya modellerine göre fazlasıyla yüksektir. Bu açıdan da klasik mobilyalar daha çok ön plana çıkmaktadır. El yapımı olmaları modern mobilyalara göre en büyük farklılıklarından biridir. Klasik mobilyayı satın aldığınızda hemen çürümesini beklememelisiniz çünkü klasik mobilyalar uzun yıllar kullanım amaçlıdır.

klasik-mobilya-mağazaları

Klasik koltuk takımlarının rahat oturuş sunması da hayli ilgi çekicidir. Bu yönüyle de çok beğenilir. Kolay silinebilmesi ve temizlenebilmesi ise diğer özelliklerinden birkaçıdır. Klasik koltuk takımlarında orta sehpa ya da yan sehpa kullanımı ile dekorasyonunuza zenginlik katmanızda mümkündür. Ahşap özelliğinin klasik mobilyalarda ortaya çıkarılması da bu ürünlere olan talebi arttırmaktadır. Klasik koltuk takımları istediğiniz ölçülerde ve renklerde yapılabilmektedir. Bu açılardan da size özel yapım olduğu içinde tercih edilmekte ve popülerliğini sürdürmektedir.

begonya_yemek_odasi-1

Klasik yemek odası takımları ise estettik açıdan sizi doyurabilecek en güzel tasarımlar arasındadır. Açık renkte ve klasik figürlerle süslenmiş bu harikulade sanat eserleri ile yemeklerinizi daha iştahlı yiyeceksiniz. Masa ve sandalyeler üzerinde kullanılan müthiş klasik motiflerden etkilenmemek mümkün değil. Vitrin ve ahşap konsol ile birbirini bütünleyen bu olağanüstü klasik yemek odası takımında mükemmel klasik ezgilerin varlığı sizi özel hissettirecektir.

Klasik yemek odası  takımıyla bambaşka bir görünüm oluşturun

Yemek odası takımınız istediğiniz renklerde olabilir örneğin beyaz lake ya da ceviz rengi. Bu renkler en revaçta olan ve oldukça nezih ve ferah olan renkler olduğu içinde tercih edilmektedir. Sandalyelerde aradığınız konforu bulabilmeniz de mümkündür. Geniş masası ile de misafirlerinizi hoşça ağırlamanızı sağlayacak bu tasarımlar ile eşsiz dekorasyonlar yapabilirsiniz. Klasik konsolunuza ihtiyaç duyduğunuzda alabileceğiniz eşyalarınızı koyabilirsiniz. Klasik vitrininizde süs ve biblo eşyalarınıza da yer verebilirsiniz. Size her açıdan kolaylık sağlayan ve şirin bir görsel sunum oluşturan bu yemek odası takımları ile beklentilerinizin ötesinde bir dekor oluşturabilirsiniz.

klasik-koltuk-takımı

Klasik yatak odası takımları ise gösterişi ve çekiciliği yatak odalarında görmek isteyenlerin tercih edeceği türden tasarımlardır. Özellikle yatak odasında konforu ve ergonomiyi arayanların fazlasıyla bulabileceği türden mobilyalardır. Yuvarlak ve değişik şekillerde de yapılan bu klasik yatak odası takımları ortopedik olma özellikleri ile de hayli ilgi çekicidir. Yatak odası takımınızda farklı olmayı istiyorsanız o zaman klasik yatak odası takımlarını kullanmanızı öneririz.

Yatak odası takımında gardrop modellerinin de 3 kapılı veya 2 kapılı olarak yapılması bu mobilyalara olan ilgiyi de daha fazla arttırıyor. Aynalı klasik şifoniyer modelleri de oldukça yatak odanızda şık duracak. Sizi farklı bir atmosferle karşılayacak bir yatak odasında yatmak da eşi bulunmaz bir lüks olacaktır.

Köşe koltuk takımınızla farklı bir dekor oluşturun

Köşe takımlarında da klasik koltuk takımları bu yıl popülerlikte tavan yaptı adeta. Çünkü ev dekorlarındaki tercih kişilerin taleplerine göre şekilleniyor. Bu durumda da farklı tarzda mobilyalar kullanılıyor. Köşe koltuk takımları da bunlardan biridir. Klasik köşe koltuklarıyla oluşturacağınız ve yapacağınız uyumlu dağılımlar ile konseptinizde daha da estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Klasik köşe koltuk takımları her açıdan size kullanım kolaylığı sağlayan ve daha güzel bir ambiyans oluşturmanızı sağlayan özel ve ender koltuk takımlarıdır. Bu yüzden de popülerlik derecesi her geçen gün yükseliş göstermektedir.