Çocuk Odası Dekorasyonu

 Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odaları sizin en değerli parçalarınıza ayırdığınız özel yerlerdir. Çocuğunuzun odasında daha fazla vakit harcaması için yapacağınız dekorasyon çalışmaları çok önemlidir. Çocuğunuza uygun mobilyalara yer vererek, çocuğunuzun odasını daha güzel gösterebilirsiniz. Çocuk odasında kullanacağınız mobilyaların daha kullanışlı ve hareketli mobilya ürünleri olmasına özen göstermelisiniz.

Çocuk odalarının dekorunda mümkün olduğunca canlı renklere ver vermelisiniz. Duvar renkleri bakımından açık tonları kullanmanız uygun olur. Özellikle yatak takımında bazalı ve ranzalı yatakları tercih etmelisiniz. Bazalı yataklar hem görsel açıdan hem de kullanışlılık bakımından çok işinize yarayacaktır.

Aynı şekilde ranzalı yataklarda hem toparlayıcılık hem de bütünsellik oluşturması yönünden çocuk odası dekorasyonlarında yer almalıdır. Gardrop modelleri içinse 2 kapaklı gardroplar çok sevimli bir görünüm oluşturur hem de az yer kaplayarak çocuğunuza daha fazla oyun alanı bırakacaktır.

çilek-çocuk-odası-fiyatları

Perde modellerinde ise duvar rengi ile ahenk gösterecek perde renklerine yer vermenizi öneririz. Son zamanlarda kullanılan stor perdelerde çocuk odalarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.Halı olarak daha kolay silinebilir, leke tutmayan modellere ağırlık vermelisiniz. Aynı zamanda çocuk odasında kullanacağınız halılarda yumuşak dokuda olanlara yer vermenizde çok önemlidir. Komodin olarak çekmeceli ve raflı olan modelleri kullanmanızı öneririz.

Çocuğunuzun fazla eşyalarını da koymanıza imkan tanıyan bu komodinleri çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Çocuk odasında kullanacağınız avize modelleri de odaya ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca çocuğunuza oyun parkı gibi mobilya ürünleri ile daha güvenli alanlar oluşturabilirsiniz. Çocuklarınız için tasarlanan birbirinden şık oyun parklarını ve avize modellerini www.tarzbebe.com adlı websitesini ziyaret ederek de görebilirsiniz.

çocuk odası_2

Çocuk odalarında çalışma masalarına da talep oldukça fazladır. Çalışma masalarına çocuk odası dekorasyonunda yer vererek daha gösterişli bir oda oluşturabilirsiniz. Çocuğunuz hem yatmak hem de çalışmak için bu odayı rahatlıkla kullanabilecek. Çocuğunuzun daha sağlıklı gelişip büyümesi için ortopedik yatakları kullanmanızı öneriyoruz. Çocuk odası dekorasyonunuzda ortopedik yatakları da düşünebilirsiniz. Yaş olarak daha küçük olan çocuğunuz için beşik modellerini de istediğiniz renk ve modellerle tarz bebe farkıyla bulabilmeniz de mümkündür.

Beşik modellerinde ahşap ve kendinden sallanan modellerin çok revaçta olduğunu göreceksiniz. Cibinlikli beşik modelleri de popülerliğini hala sürdürmektedir. Güvenlik ve esneklik olarak bu modeller ile oluşturacağınız dekorasyonlar da çok güzel olacaktır. Cibinlik hem çocuğunuzu dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruyacaktır. Hem de daha rahat uyku uyumasını sağlayacaktır.
Çocuk odası dekorasyonunun çocuğunuzun üzerinde oluşturacağı etki çok önemlidir.

çilek-çocuk-odası-arabalı-fiyatları

Enerjik ve pozitif bir dekorasyon ile çocuklarınızın hayata bakış açısını değiştirmenizde mümkündür. Örneğin; dekorasyon da daha parlak ve cafcaflı renklere yer vererek çocuğunuzun daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü renklerin çocuk psikolojisi üzerinde etkisi vardır. Sade ve doğal bir ortam oluşturarak dinginliği de ortaya çıkarabilirsiniz. Çocuk odalarında kullanacağınız aksesuarlar ise mobilyalar kadar önemlidir. Bir ahenk oluşturacak şekilde mobilyalarınızla uyumlu aksesuarlar kullanmanızı öneririz. Biblolar, tablolar ya da posterler bunun gibi birçok dekoratif unsura çocuk odalarında kucak açmalısınız.

çocuk odası_1

Çocuk odaları ile çocuğunuzun küçücük yüreğinde heyecan yaratacak dekorasyonlar oluşturarak sevgilerini kazanabilirsiniz. Çocuğunuzun odasına her girdiğinizde gözünüzü gönlünüzü açacak bir dekorasyon hem sizi hem de minicik yavrunuzu çok mutlu edecektir.
Çocuk odası dekorasyon modelleri ile çocuğunuzun beklentilerini karşılayabilirsiniz . Samimi ve sıcak bir dekor oluşturarak çocuğunuza en güzel hediyeyi armağan etmiş olacaksınız. Dekorasyon fikirleri ile çocuğunuzun odasında eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmesine yardımcı olacaksınız.