2023 da evlenecek olanlara dekorasyon fikirleri..

 2023 da evlenecek olanlara dekorasyon fikirleri..

Ev dizayn etmeden önce odaların büyüklüğü göz önünde bulundurulmalısınız. Odaları küçük ve sıkıcı göstermek de, olduğundan geniş göstermek de elimizdedir.Evi dizayn ederken planlama yapmalı, duvar ve eşyaları doğru renkte ve uyumlu seçmeli , odayı geniş gösterecek ürünler tercih etmelisiniz. Odayı büyük göstermek için; koyu renklerden kaçınmalısınız.Karışık ve farklı renkler kullanarak odada bir karmaşa yaratabilirsiniz. Sadelik her zaman için ferah ve genişliği ön plana çıkarır.Perdelerin ve duvarların renkleri uyumlu ve hemen hemen aynı tonlarda kullanılırsa gözünüzü yormaz ve sıkıcı bir ortamı engellemiş olursunuz.Dekoratif çerçeveler , aynalar ve küçük aksesuarlarla evinizi hareketlendirebilirsiniz. Aksesuarları seçerken sade ve az olmasına dikkat etmek gerekir ki mekanı boğucu göstermesin.

çiçekli-duvar-kağıtları-fiyatları

 

Salonunuz dar ise nasıl geniş ve ferah gösterilir ?

Duvarlarda açık ve mat renkler kullanılabilir ve zeminde kullanılan laminantlarda aynı tonlarda olabilir.Duvarlardan birinde duvar kağıdı kullanılması salona derinlik kazandırabilir.eğer klasik koltuk takımı kullanmak istiyorsak açık tonlarda seçmek dogğru bir hareket olacaktır.Fakat klasik koltuk takımları yerine L koltuk yanına puf yada berjer , üçlü kanepe berjer ve sehpa ile tamamlayabilirsiniz.Kullanılacak renkler genellikle beyaz , krem , pembe, mint yeşili , bej ve açık mavi tonları olmalıdır.Eğer istenirse küçük aksesuarlar ve abajurlar kullanılabilir.Ve aslında en önemli seçenek ayna.Eğer salonunuza bir ayna yerleştirirseniz böylelikle yansımayla beraber salonu daha geniş göstermesinizi sağlamış olursunuz.

yeni-moda-duvar-boyası-renkleri

Küçük bir yatak odasınız varsa dekorasyonu nasıl olmalıdır ?

Evler de genellikle en büyük oda yatak odası olarak tercih edilmesine rağmen yinede küçüklükten şikayet ediliyor. Küçük yatak odası boğucu ve sıkıcı olabiliyor bunun için tercihlerimizi en iyi şekilde yapmakta fayda var.Koyu renkler odayı genelde basık ve boğucu, açık renkler ise geniş ve ferahlık katar.Koyu renkler genelde aksesuarlarda ve küçük detaylarda kullanılırsa hoş bir görüntü verebilir.Mobilyalarda ise eğer seçiminizi klasik mobilyalarda yana yapacaksanız, yatak odası için seçtiğiniz odayı sadece yatak komodin ve tualet masası koyabilir , eğer başka bir odaya sahipseniz diğer odayı giyinme odası olarak planlayabilirsiniz.Klasik mobilyalar da seçiminizi Asortie Mobilya’dan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.istediğiniz renk ve desende bir çok modele sahip ve en önemlisi ölçüler de sizin istediğiniz gibi olmasıdır.Başlığınızı açık pembe , bej ve krem tonlarda seçerseniz genişlik için iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız.Seçtiğiniz aynayı gün ışığının geleceği yöne doğru yerleştirirseniz eğer yatak odasının görünümü genişletmiş ve derinlik katmış olacaksınız.

avangarde-yatak-odası-takımları-ve-fiyatları

fantazi-makyaj-masaları

avangard-yatak-odaları