Mobilyada Klasiğe Dönüş

 Mobilyada Klasiğe Dönüş

Her geçen gün klasik mobilyaya olan ilgi biraz daha hissedilir şekilde artmaktadır.

Klasik mobilyanın yerini diğer mobilyalarla doldurmanız pek kolay olmaz çünkü klasik mobilyalar her bakımdan sizleri memnun edecek mobilyalardır. Klasik mobilyalar ile kendinizi bambaşka bir yerde hissetmenizde normaldir. Klasik mobilyalara olan talebin artması mobilya sektörüne de hareketlilik getirmiştir. Klasik tutkunu olan insanlar için klasik mobilyanın değeri bambaşkadır.

Klasik mobilyayı hayatlarının bir parçası olarak görürler ve klasik mobilyadan başka bir mobilyaya evlerinde yer açmaları beklenemez. Modern mobilyaları insanlar evlerinde pek kullanmak istemezler. Çünkü modern mobilyalar pek uzun ömürlü değildir. Aynı zamanda görünüm bakımından da klasik mobilyaların gölgesinde kalmaktadırlar.

İhtişamı ve gösterişi bu kadar güzel ortaya koyacak başka bir mobilya tasarımı bulmanız da bu açıdan kolay değildir.

Dayanıklılık ve sağlamlık boyutunu da irdelediğimizde klasik mobilya her yönüyle ağır basmaktadır. Kullanılan malzeme açısından da sizi fazlasıyla doyuracak klasik mobilyalar ile dekorasyonunuzda farklı bir atmosfer yaratmanız mümkündür.

klasik-mobilya-mağazaları

Klasik mobilyalar konfor bakımından da modern mobilyaları geride bırakıyor.

Gerek rahat oturuş sunmaları gerekse kaliteli kumaş kullanımı, klasik mobilyaların bu bakımdan da diğer modern mobilyalardan üstün olduğunu ortaya koyuyor. İnsanları klasik mobilyaya çeken nedenlerden biri de dekor oluştururken klasik mobilyanın alımlı görünümünü hiçbir mobilya tarzında bulamamalarıdır. Klasik mobilyalar tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanızı sağlayan mobilyalardır. Bütün mobilya markaları artık klasik mobilyaya kreasyonlarında ya da yeni sezon koleksiyonlarında yer vermektedirler.

Klasik mobilya rüzgarından etkilenmeyen mobilya markası neredeyse yok gibi.

Mobilyacılık sektöründe en yoğun ilgi klasik mobilyaya gösterilmektedir. Klasik mobilyaya dönüş neticesinde klasik çizgiler bu seneye damga vurmuştur.Öncelikle öne çıkan klasik mobilya modellerini incelediğimizde 60 lı 70 li yılların modellerinden alıntılar yapılarak tasarlanan bu mobilya ürünlerinin yüksek ayaklı, ahşap detaylı, berjer modüllü, renkli ve desenli olduğunu göreceksiniz. 3’lü ve 2 ‘li olarak tasarlanan bu mobilyalarda hem klasik hem de çağdaş görünümü bir arada görmenizde mümkündür.

Klasik motifler kullanılarak yapılmış bu tasarımlara dekorasyonlarınızda yer açarak çeşitli kombinasyonlar yapmanız ve konseptler oluşturmanız mümkündür.Özellikle yeni evli çiftlerin ya da evlenecek olanların bu mobilyaları tercih etmesi dolayısıyla klasik mobilyalarda bir talep artışı hızlı seviyede yaşanmıştır. Bunun nedeni insanların birbiri ile aynı özelliklere sahip mobilyalara sahip olmak istememeleri ve daha şık mobilyalar ile şıklıklarını ortaya çıkarmalarıdır.

klasik-mobilya

En lüks klasik mobilya mağazasının önünden geçtiğinizde bile içinizi ısıtacak kalitede klasik mobilya modellerini görebilirsiniz.

Son derece huzur verici ve şıklıkta bir çok modeli geri de bırakan bu modeller ile harikulade ötesi bir oturma odası, yemek odası ya da yatak odası dekoru oluşturabilirsiniz.Klasik mobilya modelleri her sene kendisini geliştirip yenileyebilen mobilyalardır. Klasik mobilyalarda öne çıkan renkler de açık tonların hakim olduğunu görmekteyiz. Örneğin; Açık kahverengi, krem rengi, bej rengi, açık gri vb.

Klasik mobilyalarda lükse düşkünlük varaklı ve oymalı modellerle kendisini göstermiştir.

Varaklı ve gravürlü modeller ile evinizin dekorunu çok daha zengin göstermeniz mümkündür. Klasik mobilya takımları sanıldığı kadar pahalı değildir aslında yalnızca hak ettiği değeri gösterir fiyattadır. Ender olarak üretilen el yapımı ve tamamen ahşap olan bu mobilyaların kıymeti elbette diğerlerinden daha fazladır. Varaklı ve oyma işlemeli klasik koltuk takımlarında oturmanın keyfi de paha biçilmez bir zevktir.

klasik-salon-mobilyası

Evinizde krallar gibi hatta sultanlar gibi hissetmenizi sağlayacak bu modeller her yönüyle sizi cezbedecektir. Sizlerde klasik mobilyaya hayatınızda yer vererek çok güzel ambiyanslar oluşturabilirsiniz. Klasik mobilya tutkusunu salonlarınızda doyasıya yaşamak istiyorsanız, eskiden ve geçmişten izler taşıyan ama bir o kadar da çağdaş klasik mobilyalara bakmanızı tavsiye ediyoruz.