Yemek Odasının Klasik Çizgiyle Buluştuğu Modeller

 Yemek Odasının Klasik Çizgiyle Buluştuğu Modeller

Klasik yemek odası. Genelde salonlarda yer alan ve ailenin yemekleri için kullanılan yemek odası, modern ve klasik çizgilerle tercih edilen mobilyalarla kullanılır. Modern ya da klasik yemek odası için tercih edeceğiniz modeller, kişisel beğeni ve zevkinize göre değişmektedir. En çok tercih edilen ve kullanılmasından keyif alınan, aynı zamanda da modası geçmeyen klasik yemek odaları, bir çok kişi için ideal ürünlerdir. Şık, resmi ve özenli bir yemek odası için, yemek odasının klasik çizgiyle buluştuğu dekorasyon stilleri önemlidir. Kalabalık ailelerde gerekli olan düzen de işlevsel detaylarla sağlanabilir.

klasik yemek odası modelleri

Yemek Odası Dekorasyon Stilleri

Yemek odasının mutfağa yakın bir alana konumlandırılması önemlidir. Genelde kapı girişinin sağında ya da solunda yer alan yemek masası, küçük bir alanda yer alıyorsa ayna ile daha geniş gösterilebilir.
Onun yanı sıra gerekli olan klasik yemek odası stilleri için kaç kişilik bir alan yaratıldığı önemlidir. Yemek odası için kullanılan sandalye ve masalar için gerekli olan sayı adedine ulaşıldığında, gereksiz ve ihtiyaç duyulmayan sandalyeler evin farklı bir bölümünde kullanılabilir.Dekorasyon için gerekli olan mobilyalar ve aksesuarlar için de renk ve konsept uyumunu dikkate almalısınız. Eğer iyi seçim yapamayacağınızı düşünüyorsanız, hiçbir aksesuar kullanmamanız da bir çözüm olabilir.

Perde ve Şamdanlar

Klasik yemek odası denildiğinde aklınıza şamdanlar, uzun kadife perdeler geliyorsa, bu tür bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Özellikle büyük alanlarda daha küçük bir görünüm yaratmak için bu aksesuarlardan yararlanmak mümkün olabilir. Ancak daha minimal bir dekorasyon istediğinizde, sadece yemek masasını klasik tercih edebilirsiniz. Bu bile sizin klasik izlerinizi etkili hale getirmeye yarayacak bir seçim olabilir. Ancak doğru kullanmanız şartıyla!

klasik yemek odası takımları

klasik yemek odası dekorasyonu

Klasik Abartı Sevmez

Klasik stil gösterişlidir ama abartı sevmez. İyi bir etki yaratmak ya da lüksü yansıtmak için ille de aksesuara boğulmuş bir yemek odası tercih etmeniz gerekmez. Diğer mobilyalarla birlikte uyumlu bir seçim yaparak dekore ettiğiniz salonunuzda, modern koltuklarla klasik yemek masanızı kullanmanız hoş bir görünüm yaratmayacaktır. Klasik yemek odası için gerekli olan masa ve sandalye seçiminiz dışındaki diğer detaylar çok da önemli değildir. Çünkü yemek odasının odak noktası yemek masası ve sandalyelerdir. Vitrin gibi bir mobilya kullanmayacağınızı hesaba katarak bu alana odaklanmanız, gerekiyorsa ve yeterli alanınız varsa, ayna ve büfe tercih ederek ilgili alana odaklanabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

klasik yemek odası çeşitleri