Fransadan Klasik Mobilya Örnekleri

 Fransadan Klasik Mobilya Örnekleri

Günümüzde klasik mobilya dekorasyon ve mobilya tasarımlarının elde ettiği zarafeti, inceliği ve lüks özellikleri dünyaca ün kazanmıştır. 1715–1774 yılları içerisinde XV Louis zamanından itibaren standartlaşan ve daha sonra gelenekselleşen Fransız mobilya dekorasyonları evinize ekstra şık bir görüntü ve sıcaklık katmaktadır. Fransa ve Paris ana temalarının hâkim olarak yer aldığı tasarımlarda romantizm ön planda yer alıyorken yanlış tasarım uygulamaları sıkıcı ve soğuk görüntülü bir oda resmide verebilir. Sizde klasik mobilya dekorasyon tasarımlarına ilgi duyuyorsanız Türkiye’de ya da başka bir ülkede değil ilk anavatanı Fransa olan üreticilerle irtibat kurarak ihtiyaçlarınız çözüm arayabilirsiniz.

fransz klasik mobilya modelleri

Klasik Mobilya Tarzları

Klasik mobilya modellerini tek geçenlerin mutlaka görmesi gerektiğine inandığımız ve açıkçası bizimde hayran kaldığım birbirinden şık ve özel bir asalete sahip olan Fransız mobilyaları ile sizlerle bir araya geliyoruz.
Oymalı, özel yaldızlı allı güllü mobilya tasarımları biraz abartılı gözükmektedir. Bunun yanında Fransız yatak modellerini, Fransız komodin çeşitleri ve Fransız koltuk modellerini gördüğünüzde fikriniz değişebilir. Modern tarzda döşenen evimde hayal ettim bu mobilyaları, tabi sadece hayal edebilirsiniz. Zira burada görmüş olduğunuz klasik mobilya dekorasyonların en ufak olanının fiyatı 200 Avro civarında olabilmektedir. Bu modeller evlerde oldukça şık durmaktadır. Günümüzde gümüş tasarımlı puflar şahane yer alıyor.

fransız lüks klasik mobilya

Klasik Mobilyalarda Parke Seçimi

Parke konusunda karar kaldıysanız onun renk ve modelleri ile ilgili seçim yaparken duvarlarınızı hangi renk yapacağınız ya da mevcut duvarların renkleri ile beraber uyumlu bir parke seçmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse açık renkler ile boyanmış olan bir duvar ile koyu renkli parke veya açık renkli parkeleri hemen kullanabilirsiniz. Duvar için koyu renk tonlarından bir tanesini seçebilirsiniz. Bu konuda mutlaka açık renk bir parke seçmeniz gerekir. Aksi takdirde karanlık bir solana sahip olabilirsiniz. Salon içerisinde düz bir tavan mı yoksa spot ışıklar kullanarak aydınlatmanızı sağlayacak asma tavan ya da kartonpiyer tava mı kullanacaksınız. Bu yapacağınız seçim aydınlatmanızı ve salonunuzun dekorasyonunu daha fazla etkileyebilir.

Tavanlara resimlerden tutunda istediğiniz modelde kartonpiyer ile beraber kolaylıkla tavan yaptırabilirsiniz. Bu alanda siz kendi zevk ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutabilirsiniz. Bunun nedeni bu kısım tamamen seçmiş olduğunuz dekorasyon tarzı ile ilişkili olması gerekir. Klasik mobilya Fransız dekorasyonu yapmak istiyorsanız düz bir tavan ile şık bir avize yaptırabilirsiniz. Abartılı bir kartonpiyer tasarımı da son zamanların dekorasyon trendlerine pekte uymamaktadır.

fransa klasik mobilya