Oturma odasını aydınlatmanın yolları

 Oturma odasını aydınlatmanın yolları

Oturma odalarınız her yönüyle yaşam alanlarınızın en önemli noktalarından birini oluşturmaktadır.

Bu nedenle bu noktada yapacağınız salon dekorasyonlarında aydınlık bir salon dekoruna sahip olmak size her açıdan kolaylık sağlayacaktır. Oturma odaları özellikle yaşam alanlarınızda en çok kullandığınız ve misafirlerinizi ağırladığınız yerlerden biridir. Bu nedenle bu noktaların dekorasyonunda daha çok açık renkli tasarımları kullanmaya gayret göstermelisiniz.

Oturma odanızda yer vereceğiniz tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha güzel kılabilirsiniz.

Özellikle avize modellerinin varlığı yaşam alanlarınızı her yönüyle etkileyecektir. Oturma odanızdaki dekorasyona uygun şekilde aydınlatma modelleri seçerek oturma odalarınızı daha gösterişli ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatma için kullanacağınız tasarımların odanın bütününü aynı ölçüde yansıtmasına özen göstermelisiniz. Örneğin Avize modellerinin kullanımı ile yaşam alanlarınız daha da ışıl ışıl bir noktaya taşınacaktır.

abajur-aydınlatma

Ayrıca spot ışıklarında son yıllarda salon aydınlatmasında yer aldığı bir gerçektir. Her yönüyle bu tasarımlar salon dekorunuzun çok daha şık olmasını sağlayacaktır. Gözünüzü yoran ve ve çok fazla ışık yayan tasarımları kullanmamaya gayret göstermelisiniz. Dekorasyonunuzla ilintili olan aplik ve armatür modelleri de istediğiniz sonucu elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Oturma odanızın dekorasyonuna uygun şekilde yapacağınız dekorasyonlarla fark yaratabilmeniz mümkün olacaktır.

Dekorun baz alınması ile birlikte ortaya konulacak olan dekorasyonlarla yaşam alanlarınıza canlılık eklemeniz mümkün olacaktır.

Aydınlatma tasarımlarında daha çok minimalist tarzı benimseyerek harikulade dekorlara imza atmanız mümkün olacaktır. Özellikle salonlarınızın aydınlatılmasında avize modellerini kullanarak çok daha etkili dekorasyonlar yapabilirsiniz.

aydınlatma-5

Estetik yapıdaki avize modelleri ile evlerinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Avize modellerinin her açıdan fark yaratacağı bir gerçektir. Bu son derece şık ve alımlı tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha efektif bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Oturma odanızın şekline ve yüksekliğine göre kullanacağınız avize modelleri ile farklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Çok daha dekoratif ve albenisi olan bir ambiyansı evlerinizde görmek istiyorsanız mutlaka avize modellerine yer vermelisiniz. Avizelerinizin boyutları ve renkleri de her bakımdan yaşam alanlarınıza derinlik ekleyecektir.

Duvar lambaları yaşam alanlarınıza dekoratif yönden olduğu görsel açıdan da eşsiz bir boyut kazandıracaktır.

Bu bakımdan yaşam alanlarınızın ferah ve aydınlık olmasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz. Duvar lambaları özellikle antrelerinizin girişinde her açıdan size kolaylık sağlayacaktır. Özellikle antrelerinizin duvarlarında kullanacağınız aplikler de estetik yönleriyle sizleri kendisine hayran bırakacak özelliklerdedir.
Salonlarınızın daha zarif bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız aydınlatma tasarımlarından yardım almalısınız. İsterseniz farklı renklerde ampuller kullanarak dekorasyonlarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz.

aydınlatma

Sarkıtma tarzında avize modelleri ile dekorlarınıza yön verebilirsiniz.

Sarkıtma tarzındaki aydınlatma modelleri her açıdan dekorasyonlarınıza derinlik getirecektir. Yaşam alanlarınızı çok daha gösterişli ve etkileyici bir dekorasyona kavuşturmak isterseniz mutlaka bu tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Bu tasarımlar gerek yapıları gerekse de görünümleri ile salonlarınızın büyüleyici bir hal almasına yardımcı olacaktır. Daha derli toplu ve düzenli bir ambiyansın evlerinizin dekoruna yansımasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz.

Tavanın içine gömülü şekilde düşünülen spot lambalarda oldukça hoş bir dekorasyonun en büyük tamamlayıcılarından biridir.

Tavanın içinden ışığın her yere eşit oranda yayılmasını sağlayan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı farklı kılabilirsiniz. İster sarı ister beyaz ışık kullanımı ile salonlarınızı çok daha etkili bir boyuta taşıyabilirsiniz. Son derece zarif ve estetik olan bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar diğerlerini geri plana itecektir.
Floresan modellerinin rolünü de görmezden gelmemelisiniz.

aydınlatma-8

Floresan tasarımlarının yaşam alanlarınızda kullanımı ile dekorasyonlarınız hiç olmadığı kadar güzel ve aydınlık bir dekora sahip olacaktır. Her salon dekorasyonlarında avantaj sağlamak istiyorsanız mutlaka tasarruflu olan floresan modellerini denemelisiniz. Floresan tasarımlar her bakımdan daha göze çarpan bir ambiyansın ortaya çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.