Oturma Odasında Dekorasyon Nasıl Olmalı

 Oturma Odasında Dekorasyon Nasıl Olmalı

Oturma odaları hareketlilik bakımından evlerin en yoğun bölümlerindendir.

Oturma odanızda kullanacağınız mobilyalarda oturma odanızın ölçülerine göre olan mobilyaları kullanmanızı öneririz. Oturma odanızı oldukça hoş gösterecek mobilyalar ile farklı atmosferlere imza atmanız olasıdır. Oturma odalarınız yapacağınız birçok eyleme sahne olan ve tanıklık eden bir yer olduğu için, bu oturma odalarında fonksiyonel ve işlevsel nitelikli mobilya ürünlerini kullanmalısınız. Yapacağınız dekorda kanepe takımlarını kullanarak güzel bir ortam oluşturabilirsiniz. Hem açılabilir kapanabilir olması hem de oturulabilir yatılabilir olması da kanepe modellerini etkileyici kılmaktadır.

oturma_odası

Kanepe tasarımları ile dekorlarınız olduğundan çok daha şahane görünecektir.

Kanepeler oturma odalarınıza harikulade bir güzellik getirdiği gibi aynı zamanda sağladığı rahatlık ile de beğeninizi kazanacaktır. Oturma odalarınızda kullanacağınız kanepe modellerinde açık renklere ya da siyah beyaz gibi uyumlara yer vermenizi öneririz. Kanepe tasarımlarında, boyutların mümkün olduğunca büyük olmayan boyutlarda olmamasına dikkat etmelisiniz. Küçük ve az yer tutan kanepe takımları ile dekorlarınız daha da güzel olacaktır.

Kanepe takımlarında isterseniz minik yastıklara yer verebilirsiniz. Oturma odalarında kullanacağınız renk seçiminde dikkatli olmalısınız.

Duvar rengine uyan koltuk takımlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylece koltuk takımlarınızın daha da estetik bakımdan hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Oturma odası dediğiniz zaman stillerde önemli hale gelmektedir. Oturma odanızda klasik, modern ya da avangard mobilyaları kullanmanız mümkündür. İsterseniz farklı stilleri bir araya getirerek de harika kombinasyonlar yapabilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız oturma grubunun her bakımdan size kolaylık sağlayan bir model olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

modoko-oturma-grupları-resimleri-2014

Temizlik yönünden de kolay silinebilir ve temizlenebilir olanlarını tercih etmenizi öneririz. Doğru ışık olarak da oturma odalarınızda kullanacağınız ışığın kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Led ışıkların oturma odalarında oldukça hoş göründüğü bir gerçektir. Kullanacağınız led türü lamba tasarımları ile oturma odalarınızın daha da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Oturma odalarınızda televizyonlarınızın tam ortada olmasına dikkat ederek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Televizyonlar oturma odanızın ortasında yer alarak oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Günümüzde zarif ve oldukça az yer tutan Tv üniteleri yer almaktadır.

Oturma odalarında kullanılan aksesuarlarda oldukça hoş bir görünüm sunmaktadır.

Dekorasyonun daha da çekici hale gelmesini sağlayan bu aksesuarlar ile oturma odalarınız olabildiğinden daha da hoş bir ortama dönüşecektir. Rahatlık ve konforu her açıdan hissedebileceğiniz kanepe takımlarını dekorlarınızda kullanmanızı öneririz. Oturma odanızda kullanacağınız eşyaların birbiri ile uyum sağlaması da oturma odanızda bütünlük yakalamanız açısından çok önemlidir.

Koltuk takımı ya da kanepe modelinde bej, beyaz, gül kurusu ve krem renklerine yer verebilirsiniz. Ahşap sehpa ve deri sehpa modelleri de kanepe kombinasyonları ile oldukça şık durmaktadır. Ahşap açık renkli tasarımlar ile koltuk ya da kanepe modelleri birbirine çok yakışmaktadır. Kanepeler üzerinde değişik renklerde şallara da yer verebilirsiniz. Ayrıca halı renginde koyu tonlara ağırlık verirseniz açık ve koyu renklerin oluşturduğu zıt görünümle dekorunuzu başka bir boyuta taşıyabileceksiniz.

beyaz-oturma-odası-dekorasyonu

Desenli ve çiçekli koltuk takımları da oturma odanızda kullanabileceğiniz mobilya ürünleri arasında yer almaktadır.

Değişik renklerde kullanabileceğiniz bu mobilya modelleri ile koltuk takımlarınız oldukça hoş bir hava elde edebilecektir. Oturma odası dekorunuzda koltuk örtülerini de kullanabilirsiniz. Lamba ve dresuar modelleri ile oturma odalarınız da zengin bir görüntü oluşturmanız mümkündür.

Koyu parkelere sahipseniz o zaman açık renk halı modeli ile koltuklarınıza hoş bir zemin hazırlayabilirsiniz. Doğallık ya da sadeliği de oturma odalarında ön plana çıkarabilirsiniz. Sakinliği ve dinginliği bulabileceğiniz bu tasarımlarla beraber abajur gibi aksesuarları kullanmanızda olukça güzel olacaktır.

Yerlerde, duvarlarda ve perdelerde açık renkler kullanmanız oturma odanıza oldukça ferah bir görünüm getirecektir. Oturma odanızda dekor yapacağınız zaman dekorunuza en uygun mobilyayı seçmenizi ve onu baz alarak diğer eşyaları ona göre yerleştirmenizi tavsiye ederiz. Oturma odalarınızın her zaman daha şık görünmesini istiyorsanız mutlaka oturma odası dekorasyonunda belirtilen fikirlere yer vermelisiniz.