Otel Dekoru İçin Tavsiyeler

 Otel Dekoru İçin Tavsiyeler

Carlotti otel odası

Oteller, tatilcilerin veya iş seyahati için o şehre gelenlerin bir süreliğine kiraladıkları alanlardır. Otel seçiminde fiyatından sonra otelin görünümü ve dekoru etkilemektedir. Otellerde dekorasyon oldukça önemlidir. Dekorasyon otelin tercih sebebi olmasını sağlar. Bu nedenle otel odası dekorasyonunda göz alıcı ve şıklığın ön planda tutulması gerekmektedir.

Otellerde en sık tercih edilen odalar güzel dekore edilmiş ve göze hitap edebilen odalardır. Müşteriler bu odaları sıklıkla kullanmaktadır. Tatil sezonunun açılmaya başladığı bu dönemlerde otel işletmecilerinin bu durumu iyi değerlendirmesi ve oda dekorasyonuna önem vermeleri gerekmektedir.

Otel odası dekorasyonu
Sapore otel odası

Otel dekorasyonu sırasında kullanılan doğru malzemeler oteli ihtişamlı hale getirebilmektedir.  Yurt odası gibi dekore edilmiş otel odasına giren müşterilerin beklentileri suya düşebilir. Odanın döşenme tarzı, otelin müşterilerine verdiği değeri ve önemi vurgular.

Otel odalarının konseptleri otelin bulunduğu bölgeye bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ege’de bulunan bir otel için deniz teması, Karadeniz’de bulunan bir otel için ise doğal tarzda dekorasyon daha çok dikkat çekebilir.

Otel odası dekorasyonu
Carlotti otel odası

Otel Odası Dekoru

Otel odası dekorasyonu
Carlotti otel odası

Otel Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

İlk ve en önemli nokta dekore edilecek odada kullanılacak olan malzemelerdir. Bu malzemelerin temizlik açısından kolaylık sağlaması gerekmektedir. Bu koşulu sağlayan mobilyalar arasında konsepte göre tercih yapılmalıdır. Örneğin klasik tarzda dekore edilmiş bir otel odası, müşterinin gözünde elit konsept değeri yaratacağı gibi müşteri değerini de artıracaktır.

Belirlenen bir konsepte göre eşyalar seçilirken en önemli hususlardan birisi de konfordur. Müşteriler göze hitap eden otel odasının yanında konfor istemektedir. Çünkü insanlar genellikle otel odalarını dinlenme amacıyla kullanırlar. Bu durumda eşyaların konumu, kullanılan mobilyanın malzemesi hatta banyonun nerede yer aldığı bile son derece önem arz etmektedir. Bu gibi durumlarda bir profesyonelden yardım alınması gerekebilir.

Bir diğer önemli etken ise boyadır. Otel odasının rengi müşteriyi boğmayacak, açık renk tonlarında tercih edilmelidir. Açık renk boyalar odayı olduğundan daha geniş ve ferah göstermektedir.

Konsept tasarımı, konfor, boya rengi tamam peki sonraki etken nedir? Bu adımda işlevsel eşyalar ve hizmetler devreye girmektedir. İhtiyaçları karşılamaya yönelik eşyalar kullanılmalıdır. Televizyon ve hızlı internet olmazsa olmazlardandır.

Dekorasyonlarda modern hatlar kullanılmalı ve sıradanlıktan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Otel odası dekoru
Bonetti otel odası