Country Tarzı Koltuklar Evlerde Revaçta

 Country Tarzı Koltuklar Evlerde Revaçta

Apolyon koltuk takımı

Ev dekorasyonu konusunda birden fazla koltuk ve mobilya modelleri bulunmaktadır. Bu fikirler sizin zevkinize ve ilginize göre değişiklik göstermektedir. Birden fazla dekorasyon fikirleri ve modelleri bulunmaktadır. Ancak en çok ilgi çekenleri ise genellikle Country tarzı koltuk tasarımları olarak gösterilmektedir. Ev dekorasyonu konusunda araştırma yapanlar, bu ifadeye sık sık rastlamışlardır. Son dönemde ciddi bir trend haline gelen Country tarzı tasarım, sade, rahat olan içerisinde biraz da vintage barındıran bir modern yaşam stili olarak gösterilmektedir.

Country salon takımları
Destina koltuk takımı

Country Tarzı Nedir?

Country tarzı tasarımdan kısaca bahsedecek olursak; eskitme mobilyaların biraz daha modern hale getirilerek, dekore edilmesi şeklinde anlatılabilir. Biraz çiçek, biraz çizgiler derken oldukça sade ancak bir o kadar modern bir dekorasyon tercih edilir. Ayrıca kır evi ya da köy evi denilen tasarımlardan da biraz esinlenmiştir. Diğer yandan İngiliz ve Fransız usulü bir stil örneği olarak adlandırılmaktadır. Bu döşeme türünde ise genellikle ahşap, döşemelik kumaşlar, pastel renkli objeler, battaniyeler, tüylü halılar, sepetler, çiçekler ve örtüler tercih edilmektedir.

Genellikle Country tarzı ev dekorasyonunda pastel tonlar ön plana çıkmaktadır. Evin tüm detayları pastel yani açık renklerden oluşmaktadır. Odada karanlık ya da mat renkte bir obje görmeniz mümkün değildir. Bu da odanın ferah ve iç açıcı bir tasarıma sahip olmasını sağlar. Country tarzı ile dekore edilmiş evler insanları daha mutlu edebilmektedir. Eğer Country tarzı ile yatak odası tasarlamak istiyorsanız; seçeceğiniz ilk renkler beyaz, açık krem, pudra ya da açık pembe olmalıdır. Bu renkler hem soft olarak gösterilmektedir hem de odanızın tasarımına yeni renkler katacaktır.

country koltuk modelleri
Apolyon koltuk takımı

Country Tarzı Koltuk Fiyatları

Piyasada çok fazla Country tarzı koltuk takımları ve diğer parçaları bulunmaktadır. Genellikle fiyatları ise alacağınız ürüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak bir odanın tamamen koltuk takımını almayı düşünüyorsanız, 3 bin Türk Lirası ile 5 bin 500 Türk Lirası ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. Tabi ki bu durum markaya ve ürüne göre değişmektedir. Kimileri uygun fiyatlarda ucuz mobilyalar satarken, kimileri ise özel tasarım yaptırmakta ve daha pahalı olmaktadır. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey bütçenizi belirlemek ve ona göre araştırmalar yapmaktır. Her bütçeye ve imkana göre mobilya türleri bulunmaktadır.

Eğer markalarda bulunan mobilya modelleri ilginizi çekmez ise çeşitli mobilya firmaları size yardımcı olmaktadır. Sizler de mobilya firmaları ile anlaşarak, kendi mobilya modellerinizi oluşturabilir ya da mobilya üzerinde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak bu tür mobilya üretimlerinin diğerlerine göre çok daha maliyetli olduğunu söylemek mümkün. Tabi ki isteklerinize göre mobilyanın tamamlanma süresi de yine değişebilmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere eğer evinizde açık ve ferah bir dekorasyon istiyorsanız; Country tarzı koltuk ve mobilyalar sizin ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

country koltuk modeli
Chester koltuk takımı