Klasik Mobilya Artık Gençlerinde Tercihi…

 Klasik Mobilya Artık Gençlerinde Tercihi…

Yaşam tarzlarını yansıtmak isteyen klasik mobilya tutkunlarının arasına artık gençleri de koymalıyız. Her ne kadar klasik mobilyanın belli bir yaş grubuna hitap ettiği söylenip, dar bir kalıba sokulmak istenilmesine çalışılsa da durumun böyle olmadığı ortadadır. Çağımızın gençleri de her geçen gün klasik mobilya modelleriyle evlerini dekore etmeye çalışıyor.klasik-koltuk-takımı

En çok tercih ettikleri modellerde klasik deri koltuk takımları ve klasik tasarımlı yemek odası takımları. Klasik ve modern tasarımların kombinasyonuna da gençlerin evlerinde yer verdiğini görmekteyiz. Son zamanlarda sıkça başvurdukları tercihlerin başında yer alan bu klasik modern bileşimi yemek odası ve oturma odasının birbirini tamamlayıcı olmasıyla şekilleniyor.

klasik-koltuk-takımı-modelleri

Böylece evlerinin dekorasyonunda modern mobilyalara yönelmeyen aynı zamanda klasik mobilyadan da faydalanan gençler birbirinden güzel ve şık dekorasyon fikirleriyle yeni trendler yaratıyorlar.

klasik-koltuk-takımı-2

Kim demiş…

Klasik mobilyanın kasvetli ve sıkıcı bir hava oluşturduğunu ve evinizin görünümünü ağırlaştırdığını söylerler. Bu tamamen yanlış bir düşünce tarzı.

Klasik mobilya kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, klasik şekilde dizayn edilen mobilyaların söylenenlerin aksine göz alıcı ve gösterişli çizgileri ile evlerinizde hafızalarınıza kazınacak kadar kalıcı ve ruhunuzu okşayacak kadar zarif bir görünüm getirmesi hiç de zor değil.

klasik-koltuk-takımı-1

Klasik mobilya ilgisinin gençlerde bu kadar fazla artmasının nedenleri arasında klasik mobilyanın modasının hiç geçmemesini gösterebiliriz. Çünkü az ve fabrikasyon üretimi olmayan bu ürünlerde el işçiliğini en ince ayrıntısına kadar görebilmeniz mümkündür.

Gençlerin klasik mobilyalardan seçim yaparken daha çok renk ve uyumu ön planda tuttuklarını söyleyebiliriz. Kaliteli ve dayanıklı klasik mobilyaları estetik görüntüyle birleştirmek genç mobilya severlerin en büyük arzusudur.

Klasik mobilya tercihlerinde oldukça seçici davranan gençler, özellikle deri klasik koltuk takımları ile oturma odalarını süslüyorlar. Daha çok tercih ettikleri renklerde kapiçino rengi, açık kahverengi, krem ve beyazın öne çıktığını görüyoruz.

bedesten-klasik-koltuk-takımı

Klasik koltuk takımlarında aradıkları özellikler ihtişamlı görünüm ve yüksek konfor olarak dikkat çekiyor. Gençlerin en hassas oldukları konulardan birisi de kullanacakları mobilyaların kolay temizlenebilir olmaları. Satın almayı düşündükleri klasik mobilyanın kullanışlı ve diğer modellerden farklı olması da gençlerin özen gösterdikleri hususlardan.klasik-koltuk-takımı-modelleri-ve-fiyatları

Modern tasarımlarda bulamadıkları özellikleri klasik mobilyalarda fazlasıyla görmeleri geçleri bu anlamda cezbediyor. Klasik mobilya da aradıkları tutku ve görkemi bulan ve evlerine bunu yansıtmak isteyen gençler klasik mobilya seçeneklerine daha fazla başvuruyor.

klasik-yemek-odası-2

Klasik yemek odası takımlarına da ilgi gösteren gençler, sade ve tek renkten oluşan takımları tercih etmektedirler. Yemek odalarında ahşap ve el yapımı tasarımları daha fazla görmek isteyen gençler yaptıkları modern koltuk takımı ve klasik yemek odası kombinasyonlarıyla da gelecekteki mobilya trendlerinin ne olacağı hakkında fikir veriyorlar.

marbella_klasik_yemek_odasi

Klasik yemek odası takımlarında gençleri etkileyen en önemli unsur tabi ki evlerine gelen misafirleri ağırlayacakları paha biçilmez şekilde üretilmiş masa ve sandalyeler olarak göze çarpıyor. Yemek odasının olmazsa olmazı sandalye ve masanın dayanıklılığı ve sağlamlığı klasik yemek odası takımının değerine değer katacak.

klasik-yemek-odasi

Gençlerde değişen ve sürekli kendini yenileyen çağımızda klasik mobilyanın ne kadar değerli ve özel olduğunu anladılar ve evlerinde yapacakları dekorasyonlarda modern mobilyaya olduğu kadar klasik mobilya’ya da yer vermeliler.