Yazın Evin Dekorunda Değişiklik Yapılmalı Mı?

 Yazın Evin Dekorunda Değişiklik Yapılmalı Mı?

Evleri yaza ya da kışa hazırlamak, mevsim geçişlerinde ve bayramlarda değişiklikler yapmak ülkemizde de dünyada da oldukça popüler bir trenddir.

Ev dekorasyonun mimari kadınlardır ve zevk sahibi olan kadınlar sayesinde her evin kendine özgü bir stili olur. Bu tür değişiklikler için yazın evin dekorunda değişiklik yapılmalı mı yoksa yapılmamalı sorusu kafalardayken, birçok kişi evini kısa sürede yenileyebilir.

Birkaç değişiklik ya da küçük aksesuarla bile evin genel dekorasyonunu tamamlamak mümkün olmaktadır. Ayrıca diğer dekorasyon stilleri için de, bütçeyi zorlamadan yararlanılabilecek seçenekler bulunabilir.

evde dekor

Büyük Değişiklikler için Bütçenizi Hazırlayın

Eğer eşyaları yenilemek gibi büyük planlarınız varsa, bu durum için yeterli bütçeniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Basit bir boya işlemi bile umduğunuzdan daha pahalıya mal olabilir. Bu nedenle dekorasyon için az da olsa bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Duvar kağıtları, 3 boyutlu yapışkanlar, simli duvar dekorasyonları gibi birçok seçenek arasından karar vermeniz zor olabilir.

Farklı alternatifler arasından seçim yapmak istediğinizde, öncelikle mekanınızı kullanım amacınızı belirlemeniz gerekecektir. Sık kullanmayacağınız bir alan söz konusu olursa, dekorasyon için de çok fazla bütçe ayırmanıza gerek olmayacaktır.

ev için dekorasyon

Dönüşümlerde Maliyeti Hesaplayın

Eşyalarınızı değiştirmek istediğinizde, bunun yenilemek ya da yenisini satın alma konusunda doğru bir karar olup olmadığını maddi olarak hesaplamanız gerekecektir.

Eğer yenilemek çok pahalıya mal olacaksa, yeni eşyalar almanız daha uygun olacaktır. Koltuk örtüleri, kırlentler, koltuk şalları gibi değişik dekorasyon ürünleri tercih edebilirsiniz. Mekanı renklendirmek ve canlandırmak istediğinizde işiniz daha kolaydır. Ancak farklı eşyalar alınması gerektiğinde masraflarınız artacaktır.

İkinci el pazarlar ya da uzun zamandır kullanmadığınız eşyalarınızla yaz dekorasyonu için pratik çözümler kullanabilirsiniz.

ev dekorasyonu

 Dekorasyonda Çarpıcı Renkler

Dekorasyonda çarpıcı renkler kullanarak evinizi canlandırabilirsiniz. Özellikle duvarlarınızda koyu renkler tercih ederseniz değişik bir tarz yaratabilir, oryantal detaylar tercih edebilirsiniz.

Turuncu, sarı ve kırmızı gibi canlı renkler tercih ederseniz, bunun karşılığı olan mavi ve yeşillerle zıtlığı belirgin bir hale getirebilirsiniz. Desenler ve değişik renk seçenekleriyle yararlanabileceğiniz farklı renk alternatifleri için, uzak doğu renkleri ve desenlerini ev dekorasyonunda yaz renkleri için tercih edebilirsiniz.