Sedir Modelleri…

 Sedir Modelleri…

Sedir modelleri, eski tarzda dizayn edilen köşe koltuklara verilen addır. Belli bir kültürden gelen ve hiçbir zaman modası geçmeyen bu koltuklarla evinizde bambaşka bir ortam oluşturacaksınız. Geleneklere olan bağlılığı da anlatan bu eşsiz mobilyalarda günümüz koltuklarında bulamayacağınız sıcaklığı ve doğallığı da fazlasıyla bulacaksınız.

Kose-Sedir-Modelleri-Yatakli-Sandikli-cekmeceli

Modern koltuk modellerinden sıkıldıysanız veya farklı bir tarza sahip dekorasyon yapmak istiyorsanız o zaman kendi stilinizi ve ritüelinizi tam manasıyla yansıtabileceğiniz sedir modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.
Eskimeyen bir kültürün eşsiz parçası olan bu sedir modellerinde farklı renk ve motifleri de bir arada görebilmeniz mümkündür. Birinci sınıf sünger ve döşemelik malzemenin kullanıldığı bu sedirlerde kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz.

oymalı-sedir-modelleri-2

Son teknolojinin ve gösterişli kumaşların eski bir kültürü anlatan modellerle harmanlanarak sunulduğu bu tasarımlarda, kalite ve konfor bakımından da modern koltuklardan eksik kalır yanlarının olmadığını göreceksiniz.
Sedir modeli ile döşediğiniz evinizde misafirlerinizi sımsıcak ve samimi bir ortam da karşılayacak ve unutamayacağınız hoş sohbetler edebileceksiniz.

Sedir-Modelleri

Aynı zamanda işletmeleriniz içinde düşünebileceğiniz sedir modellerinin nargile salonlarında gayet hoş ve sıcak bir atmosfer yarattığına tanıklık edebilirsiniz.

Sedir modellerinde kullanılan ahşap ve kumaş çok önemlidir. Satın almayı düşündüğünüz sedir modelinin dayanıklı ve sağlam ahşap malzemesinden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda sedirin üzerinde kullanılan kumaşında kolay silinebilir ve temizlenebilir olması da son derece önem arz etmektedir.

222838

Sedir tasarımlarının koltuk, köşe takımı ve minderli koltuk şeklindeki modellerinden eviniz için uygun olanını seçmenizi öneririz. Değişik özelliklerde birçok çeşidini görebileceğiniz bu sedir modellerinde farkı fark edeceksiniz.

2

Sedir almaya karar verirseniz, kaliteli ve güvendiğiniz markaları tercih etmenizi öneririz.

Mutlaka alacağınız sedirde kullanılan işçiliğe ve dış görünüme dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bilhassa el yapımı olan ve işçilik kalitesinin en ince detayını yansıtan tarzdaki modelleri seçmeniz daha uygun olacaktır.

balkon-sedir-modelleri-sedir-modelleri-sedir-oturaklar-modern-sedir-modelleri-8-1

Sedir modelinizin istediğiniz ölçülerde ve evinizin dekoruyla uyum gösteren renklerde olmasına da özen göstermenizde fayda var. Kullanışlı ve fonksiyonel modelleri tercih etmeniz işlevsellik ve kolaylık bakımından da unutmamanız gereken noktalardandır.

sedir-modelleri-22

Ayrıca hayatınıza renk katacak sedir modelleriyle soğuk ve donuk bir dekor görünümünden de kurtulmuş olacaksınız. Sımsıcak görünümleriyle içinizi ısıtacak sedirler, evlerinizde huzurlu bir ortam oluşturmanıza da imkan tanıyacak.

Sedir-Sark-Kosesi
Yataklı, sandıklı ve yerden yüksek şekilde tasarlanan aynı zamanda Osmanlı tarzında yapılan kanepe sedir modellerini dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Farklı desenlerde yapılmış bu mobilya ürünlerinde, otantik ve dikkat çekici unsurları görmeniz hiç zor değil. Alışılmış renklerin dışına çıkılarak, kendine özgü çizgilerle üretilmiş bu sanat eserlerinden kendinizi alamayacaksınız.

Osmanli-Saray-Sedir1

Sedir modellerinde sade renkleri tercih edebileceğiniz gibi renkli modelleri de kullanarak evinize ya da yaşam alanlarınıza hareketlilik ve çeşitlilik getirebilirsiniz.

1796aef367

Günümüzde her şeyin çok çabuk eskidiği tüketim toplumlarında sedirlerin yeniden hayatınızda yer bulması kaybetmeye yüz tutmuş değerlerinizin de hatırlanmasını ve unuttuğunuz kültürel alışkanlıklarınızın canlanmasını sağlayacaktır. Bu açıdan sedir modelleri hafife alınmayacak kadar önemli dekoratif mobilya modelleri olarak evlerinizde yer almalıdır.