Retro Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

 Retro Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

Retro tarzı oturma odası dekorasyonu daha çok bağları geçmişe dayanan klasik parçaların ve eskitmenin motiflerini üzerinde görebildiğiniz son derece güzel mobilya tasarımlarıdır. Göz alıcı olan bu mobilyalar ile yapılan dekorasyonlarda olabildiğince etkileyici ve görkemli bir görünüme de sahiptir. Geçmişin izlerini dekorlarınıza yansıtmanızı sağlayan bu tasarımlar ile o dönemin havasını dekorlarınıza yansıtmanız da mümkündür. Özellikle renk olarak farklı türde tonların kullanıldığını göreceksiniz. Retro tarzı salon dekorasyonlarında en fazla öne çıkan renkler itibariyle, sarı ve portakal rengi tonları, koyu mavi, kırmızı ve mor gibi renkler oldukça öne çıkmaktadır. Bu renklerin kullanılmasıyla beraber dekorasyonlarda fevkalade güzel bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Salon dekorasyonlarında daha iddialı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sizlerde dekorlarınızda Retro tarzını deneyebilirsiniz.

Salonlarınızda güzel bir Retro tarzı dekorasyon oluşturmak isterseniz, salonunuzun zemininde ve tavanında beyaz renklere ağırlık verebilirsiniz. Duvar modellerinde ise koyu mavi renkleri uygulamanız söz konusudur. Beyaz perdeler ile salonunuza hem daha ferah hem de iç açıcı bir görünüm ekleyeceğiniz gibi aynı zamanda da krem rengi bir oturma odasıyla da oturma odanıza harikulade bir görünüm getirebilirsiniz.

retro_koltuk

Ahşap ceviz rengi sehpa modeli ile salonunuza zenginlik katacağınız gibi aynı zamanda da, dekorunuzun üzerinde bütünsel bir etki de yaratabilirsiniz. Beyaz renkte kullanacağınız aksesuarlar ve çekmeceli bir konsol da salonlarınızda düşünebileceğiniz mobilya tasarımlarındandır. Koltuk takımınızla birlikte kullanabileceğiniz minik yastıklarda Retro tarzı dekorasyonunuzun en güzel taraflarından birini oluşturmaktadır. Bu tarzdaki bir dekorasyonda geçmiş ile gelecek arasında bir köprü kurarak kendi trendinizi oluşturabilirsiniz.

Çiçekli ahşap kanepe modellerini de Retro tarzı dekorasyonda kullanmanız fevkalade bir görselliği beraberinde getirecektir.

İsterseniz çiçekli kanepe tasarımınızla düz renkteki koltuk takımlarını beraber kullanarak da hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Perde modellerinde sade tasarımları düşünebileceğiniz gibi çizgili perde modelleri ile de dekorasyonunuzda fark yaratabilirsiniz.

Duvar renginde kullanacağınız renkler ile koltuk takımlarınızın da uyum göstermesine dikkat etmelisiniz. Bu görsellik açısından oldukça önemlidir. Duvarlarınızda kullanacağınız tablolarda Retro tarzı dekorasyonun önemli objelerindendir. Dekorasyonda kullanacağınız renklerde bir denge kurmanız önemlidir. Retro tarzı dekorasyonların en önemli tarafı renklerin birbiri ile uyumudur. Bu bakımdan mobilyaların daha renkli, duvar renklerinin de daha açık renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

2014-retro-oturma-odasi-dekorasyonu-6

Renklerin birbiri ile olan uyumu ve ahengini düzgün bir çizgide birleştirebilirseniz ortaya mükemmelin ötesinde bir dekor çıkarabilirsiniz.

Ancak renk dengesinde bir uyum söz konusu olmazsa dekorunuzda dağınık ve anlaşılmaz bir görünüm ortaya çıkacaktır.
Retro dekorasyon tarzını evlerinizin dekorasyonunda yatak odasında ya da salonlarınızda uygulayabilirsiniz. Retro tarzı dekorasyonlarınızda o döneme ait aksesuarlarda kullanarak çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Atalarınızdan kalma aksesuarları dekorlarınızda kullanarak olduğundan çok daha şık dekorlara imza atmanızda mümkündür.

Hem modern hem de geçmişten izler taşıyan bu mobilya ürünleri ile harikulade dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Odanızda Retro tarzını tek bir noktada göstermek istiyorsanız duvar kağıdı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ahşap mobilya modellerinde geometrik şekilleri kullanarak da Retro tarzı kolayca yatak odanızın ya da salonlarınızın atmosferine taşıyabilirsiniz. Retro tarzı dekorasyonlar sonbahar döneminde kullanabileceğiniz en güzel tarzlardan biridir. Retro tarzında yapılan dekorasyonlarda büyük ilginç nesnelerin dekoru daha çok öne çıkardığı bir gerçektir. Aynı zamanda ahşap saatlerle duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Tek renk seçimi yerine Retro dekorasyonlarda pastel renkli tasarımlara yer vererek oldukça güzel görünümler elde edebilirsiniz. Ayrıca vinil tarzında sandalye kullanımı da Retro dekorasyonlarda görülen yeniliklerden biridir. Canlı renklerde kullanılan koltuk takımlarının varlığı dekoru olabildiğinden çok daha ileriye taşımaktadır.