Kullanışlı Mutfaklar İçin En Güzel Mobilya Tavsiyeleri

 Kullanışlı Mutfaklar İçin En Güzel Mobilya Tavsiyeleri

Hanımların en çok zaman geçirdiği bölümler arasında şüphesiz ki mutfaklar gelmektedir. Bu yüzden tasarım, kolay temizlenebilme, kullanım rahatlığı gibi kriterler dikkate alınarak mutfak dekorasyonu yapılabilir. Mutfaklarda mobilya kullanımı ise son yıllarda hızla arttı. Doğru mutfak dolabı seçimleri ile küçük alanlarınızı genişletme, kullanım kolaylığı sağlama imkanınız bulunmaktadır. Mutfak dolaplarında kapak seçimlerine baktığımızda mat yapıda vakumlu kapakların çok daha dayanıklı, uzun süre kullanıma da elverişli olduğunu görmekteyiz.

mutfak dolapları

Klasik Mobilyaların Mutfaklarda Kullanımı

Parlak ürünlerin kullanımı daha hassas olmayı gerektirmektedir. Mutfak gibi evin en aktif olarak kullanılan ve sürekli temizlik gerektiren alanlarında mutfak kapaklarının nasıl temizlenmesi gerektiği de önem taşımaktadır. Mutfaklarda köşe takımı mobilyaları ise hem şık hem kullanışlı modeller arasında yer alıyor. Mutfak tasarımlarında son yıllarda klasik detaylara doğru kayma söz konusudur. Klasiğe doğru kayma günden güne daha cazibeli hale gelmektedir.

Mutfaklarda Rengarenk Mobilya Modası

Modern çizgilerle bütünleşmiş klasik modeller üretilmeye çalışılmaktadır. Tam olarak avangard sayılamayan mutfak tasarımlarında Osmanlı ve country stili modern çizgiler sayesinde avangard mobilya modellerine kayış gözlenmektedir. Varaklı ya da pirinç desenler ile son trend olan yüksek ayaklı mobilya tasarımları en çok dikkat çeken unsurlar olarak göze çarpmaya devam ediyor. Mobilya firmaları mutfaklar da zevkinize uygun modeller üretiyor. Klasik mobilya anlayışına da yenilikler katarak farklılıklar ortaya koyulmaktadır. Klasik ürünlerde de kullanımı kolaylaştıran mekanizmalar ve aksesuarlar uygulanarak yaşam alanları keyifli hale getirilebilir.

mutfak dekoru

Kullanışlı Mutfaklar İçin Mobilya Önerileri

Kullanışlı mutfaklar için uzun vade mutfak dolabı kullanımı önerilmektedir. Hem ekonomik hem de dayanıklı modeller seçilebilir. Renk çeşidi açısından uyum da mutfaklarda kullanışlılığı sağlamaktadır. Temizliği kolay dolap kapakları ve kulpları seçilmesi de kısa zamanda çok efor harcamadan temizlik yapmanızı sağlamaktadır. Mutfaklarda masa sandalye mobilyaları ise şüphesiz en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Büyük, küçük, Amerikan mutfak fark etmeksizin lake kapaklar tüm dolap kapaklarında kullanılabilir. Görünüm ve kullanım açısından oldukça ideal olan lake kapaklar fiyat açısından da uygundur.

mutfak tasarımları
Girne art dekor mutfak