Koltuk Kaplama Modelleri

 Koltuk Kaplama Modelleri

Oturma odası dekorasyonunda düşüneceğiniz kaplama modelleri ve koltuk takımları ile yaşam alanlarınızı daha farklı bir yere dönüştürmeniz mümkündür.

Evinizin bu bölümünde yer vermeyi düşündüğünüz tasarımlarda daha konforlu ve rahat olanları tercih ederek harikulade bir ambiyans elde etmeniz mümkündür. Yeni bir koltuk takımı almayı çok lüks buluyorsanız ve bunun için yeterli bütçe ayırmadıysanız o zaman kaplama modellerini denemelisiniz. Kaplama modellerini kullanarak eskiyen koltuk takımlarınızı tamamen yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Koltuk-Döşeme

Salonlarınızın en dikkat çeken noktası olan bu koltuk takımlarında kullanacağınız kumaş kalitesine hayran kalacaksınız.

Birinci sınıf kumaş ve döşemelik malzemenin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkarılan dekorasyonlar takdire şayan nitelikte ve güzelliktedir. Koltuk takımları üzerinde oldukça hoş sonuçlar doğuran bu kaplama modelleri ile minik yastık ve kırlentlerin kullanımı da güzel kombinasyonlar oluşturmanız için farklı bir opsiyon olarak düşünülebilir.

Koltuk kaplama modelleri ile koltuklarınızı daha uygun bir maliyetle eşsiz güzelliğe ve yüksek konfora kavuşturabilirsiniz.

Bu koltuk modelleri hem dekoratif hem de inovatif olarak harika bir görünümün ortaya konulmasını sağlayacaktır. Hem kullanışlı hem pratik hem de ekonomik olan bu koltuk modelleri ile evlerinize yeni bir soluk getirebileceksiniz. Klasik, modern, köşe ya da diğer takım modelleri olsun, hepsini bu yöntemi kullanarak çok rahat ve güzel bir şekilde giydirebilirsiniz.

Kaplama sanatının hünerli ellerinden geçen koltuk takımınızın yeni halini gördüğünüzde hayran kalmamanız mümkün değil. Kaplama yöntemi sadece yırtılan ya da deforme olan koltuklar üzerinde kullanılmaz, aynı zamanda modası geçen koltuk takımlarına da uygulanabilmektedir. Koltuğunuzun üzerindeki renklerden ve desenlerden sıkıldıysanız o halde mutlaka, koltuk kaplama yöntemini kullanarak yepyeni bir koltuğa kavuşmalısınız.

Koltuğunuzun döşemelerinde ve kaplamalarında daha düz renklere yer verebilirsiniz.

Koltuğunuzu kaplayacağınız kumaş modellerinde daha doğal ve düz renk tonlarına ağırlık vererek ortaya oldukça hoş bir dekor çıkarabilirsiniz. Kaplama koltuk renklerinde daha çok toz pembe ve krem tonlarında olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu renkler koltuğunuzun daha etkileyici ve gösterişli durmasını sağlayacaktır. Koltuk takımlarında kullanılan renk ve desenlerde ise daha çok çiçekli olanları kullanmalısınız.

Koltuk-Döşeme-Fiyatları

Kaplama koltuk takımlarındaki desen ve renkler stilin seçilmesi için oldukça önem arz edecektir.

Kolçaklı sandalye ya da berjer koltuk modelleriniz üzerinde yer vereceğiniz kaplama modelleri de oldukça hoş sonuçlar doğuracaktır. Özellikle sandalye modellerinde tercih edeceğiniz renk ve desenler bu mobilyaların daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Evinizin her köşesinde yer vereceğiniz bu tasarımlar ile oluşturacağınız dekorlar hiç kuşkusuz mükemmel bir ambiyansın yaratılmasını sağlayacaktır. Bu tarz sandalyelerin üzerlerinde kullanılan değişik türdeki kumaş modelleri ile yaşam alanlarınızı daha farklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Daha otantik bir dekor elde etmek istiyorsanız, seçeceğiniz renklerde daha canlı olanları kullanmalısınız.

Yaşam alanlarınızda oluşturacağınız dekorasyonlarda daha canlı renkleri kullanarak dekorasyonlarınıza daha gerçekçi bir görünüm getirebilirsiniz. Özellikle bu tarz koltuklar üzerinde daha farklı ve yüksek kadife kumaşlar kullanarak harikulade dekorlar oluşturabilirsiniz. Canlı ve parlak renkleri kullanarak ortaya çok daha büyüleyici sonuçlar çıkarabilirsiniz. Koltuk kaplama tasarımları sayesinde göz alıcı ve gösterişli dekorlar elde edebilirsiniz.

Çiçekli-Kumaş-Kaplama-Sandalye-Modelleri-9

Perdelerinize uygun kaplama ve döşeme modeli seçmeye gayret göstermelisiniz.

Perdelerinizle uyumlu ve dengeli bir dekorasyonun ortaya çıkmasını istiyorsanız, mutlaka birbirine giden tarzdaki renkleri ve desenleri seçmelisiniz. Her açıdan tamamlayıcı etkiye sahip olan bu tasarımlar ile yapacağınız dekorlar çok daha güzel sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Rustik tarzı seviyorsanız koltuk kaplama modelleri ile istediğiniz dekoru gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tarzda kullacağınız kaplama modelleri hemen hemen her tarzla uyumludur. Bu kaplama modelleri ile yapacağınız dekorlar arasında rustik model ön plana çıkmaktadır. Bu dekorasyon modelini kaplama modellerinde kullanmanızı öneririz.

Kadife ve chester tarzındaki kaplama modelleri

Kaplama modellerinde chester ve kadife tarzında olanlarda dikkat çekmektedir. Kaplama kumaşlar ile kaplayacağınız kadife ve chester koltuklar çok daha mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. İsterseniz bu koltuk takımları üzerinde kaplama modellerini kullanarak ortay çok daha hoş dekorlar çıkarabilirsiniz.

Melissa Chester Koltuk (14)

Josefin ve deri koltuk takımları üzerinde de bu kaplama modellerinden faydalanabilirsiniz. Kaplama kumaşlar bu koltuk takımları üzerinde de gayet güzel sonuçlar vermektedir. Düğme şeklindeki kapitone modelli koltuklar üzerinde kullanılan kumaşlar oldukça hoş sonuçlar ortaya koymaktadır.