En Yeni Yemek Odası Takımları

 En Yeni Yemek Odası Takımları

Yemek odaları evlerinizin en önemli bölümlerini oluşturur. Yemek odalarınızda kullanacağınız modeller ile tarzınızı net bir biçimde ortaya çıkarmanız söz konusudur. Yemek odalarında kullanılan takımlar son yıllarda gittikçe önem kazanmaktadır. Bu açıdan yemek odası seçiminde klasik ve modern takımların birbiri ile rekabet ettiğini görmekteyiz. Yemek odaları günümüzde artık çok daha estetik ve görünüm olarak da şık bir biçimde tasarlanmaktadırlar. Yemek masaları daha fonksiyonel ve kullanışlı mobilyalar olarak dikkat çekmektedir. Göz alıcı ahşap masa ve sandalyeler gerek kalite gerekse de dayanıklılık açısından her yönüyle beğeninizi kazanacaktır. Yemek odalarının en yeni tasarımlarında yemek odalarının boyutları öne çıkmaktadır.

En yeni modellerde özellikle küçük boyutlu tasarımlar çok beğenilmektedir.

Yemek odanızda daha az yer kaplamakta ve küçük boyutlarıyla daha şirin görünmektedirler. Geçmişe nazaran daha açık renklere yer verildiğini de görmekteyiz. Modern ve zarif olarak tasarlanan modellerde fonksiyonelliği ve işlevselliği de görebilmeniz mümkündür. Son derece hoş ve alımlı olan bu mobilyalarla istediğiniz dekorlara imza atmanızda söz konusudur.

alfemo-yemek-odasi-takimlari-1326187496

Önceki tasarımlara göre daha zarif ve zarafet açısından da çok zengin duran bu mobilyalarla yemek odanızın kasvetli görünümünü değiştireceksiniz.

Modern çizgilerin klasik figürler ile birleşerek bir ahenk oluşturmasıyla yapılan bu mobilyalar ile yemek odalarınızı ayrıcalıklı ve özel kılacaksınız. Sandalye ayaklarında kullanılan el yapımı motifler gerçekten görülmeye değer niteliktedir. Yemek odanıza başka bir perspektiften bakmanızı sağlayacak bu tasarımlar ile diğer modellerin biradım önüne geçeceksiniz.

Avangard ve ahşap modellerin çok rağbet gördüğü bu sezonda klasik modellere de gösterilen ilgi olukça fazladır. Modern yemek odalarında heyecan yaratacak bu son model tasarımlar ile misafirlerinizi daha güzel bir atmosferde ağırlayacaksınız. Yemek odanızı baştan yaratmanızı sağlayacak bu tasarımlar ile yemek odalarınız başka bir güzelliğe sahip olacak. Yeni yapılarda salonların küçüklüğü göz önünde bulundurulunca aileler masa sandalye takımı ile konsol tercih etmektedirler.

Koltuk takımı tercihiniz modern ya da avangarde ise yemek odası tercihinizde bu yönde olmalıdır. Koltuk takımında kullanacağınız kumaş rengi ile sandalye rengi aynı renkte uyumlu olmalıdır. Ahşap mobilyalar temizlenirken de çok kolay temizleniyorlar bu yüzden de yemek takımınızda modern tasarımlarda bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Modern tasarımlarda çok çabuk eskimeyen ve uzun ömürlü olan sandalye modelleri bu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

zarif-yemek-odası-takımları

Son trend kaşıklık bölmeli ve açılır masa oldukça fonksiyonel bir mobilyadır.

Bu açıdan da sizleri oldukça memnun edecektir. Konsol modellerinde dolaplı ve çekmeceli olanları tercih etmenizi öneririz. Bunlara ek olarak gümüşlük modelleri ledli olarak tercih edilebilir ve yemeklerinizi daha romantik bir ortamda yiyebilirsiniz. Modern yemek takımları klasikler göre daha düz hatlara sahiptir. Avangard modellerde ise lükens ayaklar dikkat çekmektedir.

Ultramodern olarak yapılan yeni yemek odası takımlarında alternatif dekorasyon fikirleri de edinebilirsiniz. Modern tasarımlarda açık raflı modeller sıcak ve davetkar ortamı da beraberinde getiriyor. Modern tarzdaki konforundan ödün vermeyen bu mobilyalarla düz ve sade perdeler yemek odanızın şıklığına şıklık katacaktır. Basit şekilde tasarlanmış ahşap sandalye ve masa ile sakıt şeklindeki avizeler mütevazi bir görünüm sunacaktır. Bu şekilde de modern bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

Ya da bunun tam tersi eğlenceli ve renkli sandalyeler kullanabilirsiniz. Konsol ve vitrin fazla yer tutuyorsa bunların yerlerine de duvara monte edilmiş raflar kullanabilirsiniz. Yaratıcı sandalyelere yer vererek daha da güzel yemek odalarına sahip olabilirsiniz.
Yemek odalarında renklendirme ve aksesuar kullanımıyla da yemek odanızın kalitesini yükseltebilirsiniz. Modern yemek odası tasarımları bu yönden size her imkanı sağlamaktadır. Yemek odalarınıza daha zengin görünüm getiren bu tasarımlar ile çok farklı hissedeceksiniz.