Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

 Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Yaşam alanlarınızda oluşturacağınız dekorasyonlarda mobilya tasarımlarının ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz.

Dekorasyonu gerçekleştireceğiniz alanda yapacağınız çalışmalarda, dekorunuzun boyutlarıyla aynı ölçüde olan tasarımları kullanmanızda fayda var. Dekorlarınızda kullanacağınız mobilyaların kullanışlı ve az yer kaplayan türde tasarımlar olmasına özen göstermelisiniz. Evlerinizin farklı bölümlerinde yapacağınız dekorasyonlarda fonksiyonellik kadar aynı zamanda estetik görünüme de dikkat etmelisiniz. Evinizin dekorunda kullanacağınız mobilya tasarımlarında tarzınızı ve zevklerinizi yaşam alanlarınıza yansıtabilmelisiniz. Hem dekoratif hem de inovatif olan mobilya tasarımları hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda fevkalade güzel dekorlar elde etmenizi de sağlayacaktır.

Evlerin dekorasyonunda kullanacağınız mobilya tasarımları ile daha kaliteli ve yüksek standartlarda bir dekora ulaşmanız mümkündür. Yaşam alanlarınızı farklılaştıracak olan bu mobilya tasarımları ile evlerinizin dekorasyonu çok daha alımlı ve cazibeli bir yere dönüşecektir.

Mutfaklarda dekorasyona bakış

Evlerinizin mutfağında yapacağınız dekorasyon çalışmalarında mutfak dolaplarında kullanacağınız mobilyalar ya da malzemeler mutfağınızın daha çekici ve göz alıcı bir yere dönüşmesini sağlayacaktır. Mutfak dekorasyonlarınızda kullanacağınız renklerde oldukça önemlidir. Mutfaklarınız için seçeceğiniz mobilyaların kaliteli ve dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda küçük boyutlu mutfak tasarımlarına mutfaklarınızda yer vererek mutfaklarınızda daha fazla hareket alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz tasarımlarda açık renkli olanlara ağırlık vermeniz ile mutfaklarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Hem ferah hem de işlevsel mutfak dekoruyla mutfaklarınıza derinlik ekleyebilirsiniz.

 

yazlık-ev-mutfak-modelleri

Cam tasarımlarda mutfak dekorasyonlarında kullanabileceğiniz diğer tasarımlardandır. Özellikle mutfak dolaplarında kullanılan cam tasarımlı akrilik yüzeyli mutfak dolapların en güzel özelliklerinden biri hem şık hem de sağlam olmalarıdır. Modern bir mutfağa sahip olmak isteyenler için en ideal mutfak dolapları olarak bu tasarımları kullanabilmeniz mümkündür. Kolay temizlenebilen bu dolap modelleri işe mutfaklarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Son yıllarda renkli camlı olan dolap tasarımları ile mutfaklarınız çok daha güzel bir yere dönüşecektir.

Oturma odalarının dekorasyonunda

Evlerinizin dekorunda oturma odasında yapacağınız doğru yerleşim ve kombinasyon çok önemlidir. Oturma odalarınızı dekore ederken kullanacağınız mobilya tasarımlarına dikkat etmelisiniz. İkili ya da tekli koltukların evlerin dekorunda kullanılması çok daha güzel sonuçlar ortaya koymaktadır. Oturma odanızda yer vereceğiniz koltuk takımlarında az yer tutan ve kullanışlı olan modelleri ile oturma odalarınızı daha efektif ve dekoratif bir yere çevirebilirsiniz. Oturma odaları evlerinizin en çok ziyaret edilen yeri olduğu için bu nokta da kullanacağınız mobilya tasarımlarında estetik ve fonksiyonel özelliklerin yanında konfora ve rahatlığa da özen göstermelisiniz. Bu odalarda kullanacağınız tasarımlar arasında yer vereceğiniz köşe koltuk takımları ile de yaşam alanlarınızı daha konforlu ve modern bir dekora kavuşturabilirsiniz.

Melissa Chester Koltuk (2)

 

Yemek odalarını dekore ederken

Yemek odalarının dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken nokta seçeceğiniz yemek odası tasarımlarında mümkün olduğunca yaşam alanlarınıza uygun tarzda modeller seçmelisiniz. Masa ve sandalye modellerinin birbirini tamamlayan nitelikte olmasına da özen göstermelisiniz. Yemek masasını kalabalık bir aileniz yoksa fazla büyük ve uzun tarzda seçmemelisiniz.

begonya_yemek_odasi-2

Yemek masalarında kare ve yuvarlak şeklindeki masalar çok daha kullanışlıdır aynı zamanda daha rahat kullanım kolaylığı sunmaktadırlar. Klasik arzı seviyorsanız varak ve gravür sanatının işlemelerine sahip olan tasarımları tercih etmenizde fayda var. Bu tasarımlar yemek odalarınızı daha gösterişli bir hale getirecektir. Modern yemek odalarında ise düz ve sade renkler çok daha güzel sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Zemin dekorasyonlarında da laminant parkeler evlerinizin dekorunu daha da güzel gösterecektir. Açık renkli parkeler hem ferah hem de aydınlık bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Evlerinizdeki parke modelleri dekorunuzu daha da zenginleştirecektir. Parkeler evlerinizin dekoruna sıcak ve samimi bir görünüm de getirecektir. Evlerinizin farklı bir ambiyansa bürünmesini sağlayacak olan parke modelleri ile dekorlarınız çok daha güzel gösterebilirsiniz.

avangard-yatak-odaları

Yatak odası dekorasyonunda

Yatak odası dekorasyonlarınızda daha çok işlerinizi kolaylaştıracak ve eşyalarınızı depolamanızı sağlayacak olan tasarımları kullanmanızda fayda var. Yatak odalarınızda kullanacağınız tasarımlarda küçük boyutlu modellere yer vermeniz oldukça hoş sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Yatak odalarınızı görsel olarak zenginleştirmek istiyorsanız aynaların yaratıcılığından faydalanmalısınız. Aynaların yatak odanıza katacağı hava yatak odanızı daha gösterişli bir yere dönüştürecektir. Klasik mobilya tasarımlarının büyüleyiciliğini yatak odanıza getirerek bambaşka bir atmosfer ortaya çıkarabilirsiniz.