Oturma Odası Koltuk Kaplama Örnekleri

Oturma odası dekorasyonlarında en çok tercih edilen koltuk takımları arasında kaplamalı koltuk takımları, oldukça hoş manzaraların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Koltuk takımınız eskidiyse ya da yeni bir model almak için yeterli bütçeye sahip değilseniz o zaman mutlaka bu kaplama modellerini göz önünde bulundurmalısınız. Kaplama modeller, özellikle çöken, dolgusu düşen ya da yırtılan koltuk takımları ideal tasarımlar olarak göze çarpmaktadırlar. Bu tarz yaklaşımlarda daha çok koltuğun kasası ile değil kumaş ve minderleri üzerinde durulur. Oldukça hoş tasarımların ortaya çıkmasını sağlayan bu tasarımlar ile fevkalde hoş ve etkileyici bir ambiyans oluşturmanız mümkündür. Koltuğunuzun bir kenarı yırtıldı diye hemen kenara atı, bir başkasını almanıza gerek kalmadan koltuğunuzu kaplatarak ortaya gayet hoş manzaralar çıkartabilirsiniz.

3Usta ve hünerli ellerden çıkan bu tasarımlar ile koltuklarınıza yeni bir şekil verdirebilirsiniz.

Bu yaklaşım modeli hem pratik hem de ekonomik bakımdan oldukça avantajlıdır. Bu yaklaşım sayesinde kapitoneli koltuklarınız, josefinleriniz, berjerleriniz, köşe koltuk takımlarınız, sandalyeleriniz, puflarınız ya da markizleriniz çok para harcamadan yeni bir yüze sahip olabilir. Bu şekilde bir yaklaşım izleyerek yaşam alanlarınızda bu sanat eserlerini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Koltuk-Kaplama-FiyatlarıKotuk kaplama modelleri içinde deforme olan klasik ya da modern koltuk takımlarını bambaşka bir görünüme kavuşturan bu kaplama modelleri ile yaşam alanlarınız çok daha estetik ve güzel bir hale kavuşacaktır. Dekorasyonlarını yenilemek isteyenlerin gözde tasarımı olan kaplama modelleri ile yaşam alanlarınızı daha ihtişamlı bir konuma taşıyabilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız koltuk takımlarınız üzerinde kaplama modellerini kullanarak ortaya mükemmel sonuçlar çıkartabilirsiniz.

Döşeme ve kaplama modellerinde daha natürel ve desensiz tonlar kullanmalısınız.

Doğal renklerin evlerinize getireceği ve katacağı değer ile birleşen kaplama sanatının eşsiz motifleri oturma odalarınızın daha eşsiz bir yere dönüşmesini sağlayacaktır. Koltuğun kaplamalarında ve desenlerinde tercih edeceğiniz renkler ve stillerde kaplama modeline büyük ölçüde etki edecektir. Desenli ve şekilli kaplama kumaş koltukları oldukça hoş durmakta ve daha fazla rahatlık sunmaktadır.

Sandalye ve berjer modellerinize uygun tarzda ve renklerde yapacağınız kaplamalar ile dekorlarınızı daha da etkileyici kılabileceksiniz. Otantik ve doğal bir görünümü salonlarınızın dekorasyonlarına yansıtabileceğiniz tasarımlar ile dekorlarınız hiç olmadığı kadar şık ve alımlı olacaktır. Desenlerin kaplama koltuk modellerine kattığı değer yadsınamaz bir gerçektir. İkili ve tekli koltuk takımlarının birbiri ile uyumlu bir şekilde kaplanması da dekorasyonunuzu daha da zenginleştirecektir.

Koltuk takımları içinde kırlent modelleri ile birlikte ahenk yakalamanızı sağlayan kaplama kumaşlara yer vermenizde dekorunuza derinlik katacaktır.

Koltuk takımlarıyla birlikte kullanılan bu yastık modelleri ortaya daha etkili sonuçların çıkmasına neden olacaktır. Açık renkli ve klasik tarzdaki kaplama koltuk modelleri de gerek ihtişamları gerekse de duruşları ile dekorasyonlarınız için düşünebileceğiniz en uygun tasarımlardandır. Ahşap olan ve zengin duran bu koltuk takımları ile yapacağınız dekorlar çok daha mükemmel bir etki yaratacaktır.

koltuk-kaplama1Her açıdan etkili bir dekor ortaya koymanızı sağlayan bu tasarımlar ile dekorlarınızı daha yukarıya çıkartabileceksiniz. Sağladığı görselliğin yanında maliyeti de oldukça düşük olan bu tasarımlar ile dekorasyon yapmak oldukça kolaydır. Yalnız dikkat etmeniz gereken konulardan en önemlisi de seçeceğiniz kumaşın kalitesi ve türüdür.