Oteller için Dekorasyon ve Mobilya Örnekleri

Günümüzde müşteri çekmek için otellerin tasarımı çok önemli olmaktadır. Bunun sebebi ise müşterilerin hijyenik, temiz, iç açıcı, ferah, kullanışlı ve ekstra özellikli otel odalarını istemesidir. Sizler de otel dekorasyonuna dikkat ederek bu konuda müşterilerinizin taleplerine cevap verebilirsiniz. Otel dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar arasında ise mobilyanın kalitesi de yer almaktadır. Ayrıca otelinizin türünü ve kullanım şartlarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Oteller genellikle ikiye ayrılmaktadır. Bunlar eğlence ve iş şeklindedir.

Otel odası modelleri

Perla otel odası

otel odası dekorasyonu

Otel Dekorasyon Türleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi otellerin türleri iş ve eğlence şeklinde ikiye ayrılabilmektedir. Bu iki türün tasarımları da farklı olacaktır. Eğlence için dekore edilen odalarda çeşitli aktiviteler ya da ekstra özellikler gerekirken, iş için kalan birisi için çalışma masası ve kaliteli bir Wi-Fi gerekecektir.

Otel Dekorasyon Fikirleri

Konumuzun devamında ise otel dekorasyon fikirleri ve otelin türüne göre bulunması gereken eşyaları inceleyeceğiz.

Eğlence Temalı Otel: Bu oteller genellikle çiftler ve gençler için tasarlanmıştır. Otele girdiğinizde renkli ve iç açıcı bazı tasarımlar görmek mümkündür. Sizler de eğlence temalı bir otelin tasarımını yapmak istiyorsanız; mutlaka renkli, açık ve farklı ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca diğer otellere ek olarak odanızda bulunan eşyaların da kaliteli olması fark yaratacaktır. Eğlence amaçlı gelenler genellikle otelin havuzunu ve masaj kısmını da kullanmaktadır. Bu yüzden otelin bu bölümlerini geliştirmek ve kaliteli bir şekilde tasarlamak, müşterilerinizin ilgisini çekecektir.

İş Temalı Otel: Bu otelde ise genellikle farklı şehirlerden gelen ve iş amaçlı olarak ziyaret edenler bulunmaktadır. Bu yüzden oda tasarımlarını sakin bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca dekore ederken çalışma masası eklemeniz, müşteriniz için iyi olacaktır. Kaliteli bir Wi-Fi hizmeti, kuru temizleme hizmeti de yine iş amaçlı seyahat edenlerin en çok ilgi gösterdikleri arasında bulunmaktadır.

Her iki otel türü için de mutlaka olması gereken ürünler ve hizmetler arasında ise; HD televizyon, kaliteli bir klima, buzdolabı ve saç kurutma şeklinde olabilmektedir. Ayrıca personellerin ilgisi de daima müşteriler için ön plana çıkmaktadır.

otel odası modelleri

Kinidos otel odası