Otel Mobilyaları

Oteller, hem yerli turistlerin hem de yabancı turistlerin tatillerini geçirdikleri yaşam alanlarıdır. Turistlerin tatillerini en iyi şekilde geçirebilmeleri için de otellerin tam donanımlı, her unsurunun düşünülerek oluşturulduğu unsurlar gerekmektedir.

Bu açıdan otel mobilyaları da ön plana çıkmaktadır. Kimi oteller tematik şekilde tasarlanan butik otellerdir ve mobilyalar da o ortamın havasını yansıtır. Bu anlamda eğer otel eski, tarihi misyona sahip bir ev restore edilerek oluşturulmuşsa o otelde geleneksel çizgilerin olduğu mobilyalar kullanılmalıdır. Aksi takdirde otelde uyumsuz bir hava ortaya çıkar.

Bu durum da konaklayanlar için son derece rahatsız edici bir durumdur. İster butik otel olsun, isterse 5 yıldızlı büyük bir otel olsun otel mobilyalarında ceviz tonları tercih edilmektedir. Son zamanlarda çağdaş tasarımların ön plana çıktığı mobilya sektöründe beyaz başta olmak üzere pek çok renk tercih edilmektedir. Ancak şimdilerde mobilyada klasik çizgiler moda. Bu nedenle bu akım otel dekorasyonlarına da yansımış durumda. Zaten mobilyanın ana rengi olan ceviz tonlarını artık bir moda akımı olarak görüyoruz. Bu nedenle otel mobilyalarında ceviz tonlarından rahatlıkla söz edilebilir. Klasik ve geleneksel çizgileri sadece otel mobilyalarında ceviz tonları ile görmüyoruz. Aynı zamanda mobilyaların görünümlerinde de derin hissediyoruz. Öyle ki, mobilyalarda oymalı, işlemeli ve şaşalı şekillerde tasarımları görüyoruz.

ceviz-otel-mobilyalari ceviz-otel-mobilya-modelleri

Bu klasik çizgilerin hakim olmadığı mobilyalar da söz konusu. Bu tür mobilyaları çağdaşlık ve klasiklik arasında bir çizgide değerlendirebiliriz. Bu mobilyalar, ceviz tonları renklerinde tasarlanmakla birlikte, eskitme yöntemleriyle klasik ve geleneksel çizgilerin mobilyaların üzerine oturması sağlanmaktadır. Böylece çağdaş görünümlü ama klasik bir havaya bürünmüş mobilyalar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca otel mobilyalarında ceviz tonları her ne kadar geçmişe gönderme olsa da günümüz teknolojisinden de yararlanılarak tasarlanmaktadır. Böylece ceviz renginin her tonuna rastlanabilmektedir. Mobilya rengi seçimi yapacak olan otel yöneticilerine de farklı seçenekler sunulabilmektedir.