Mobilya ve Dekorasyon Yeni Sezon Trendleri

Güzel bir mobilya seçimi ve güzel bir dekorasyon bir ortamı hayal bile edilemeyecek kadar güzel bir mekâna dönüştürebilmektedir. Son yıllarda bu görüşün farkına iyi varıldığı için artık insanlar mobilya seçimine ve dekorasyon konusuna çok daha fazla özen göstermeye başladı. Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte insanlar yeni yılda çok daha şık ve çekici bir ev dekore etmek için fikirler araştırma devam ediyor. Siz de bu yazımızda 2017 mobilya ve dekorasyon konusunda çeşitli fikirler edinerek evinizi hayalinizdeki gibi ve herkesin hayran kalacağı şekilde dekore etme şansına sahip olabilirsiniz.

mobilya tasarımları

2017 Dekorasyon Renkleri Çok Canlı

İnsanlar artık dekorasyon işlemlerinde içlerindeki çocuğu dışarı çıkarmaktan korkmuyor. Eskiden çocukları duvarları boyadı diye kızan anne babalar artık çok canlı renkleri duvarlarında tercih edebiliyor. Yeni yılda pastel renklerinin cıvıl cıvıl ve parlayan tonlarını duvarlarda sıkça görebileceğiz. Özellikle pembe ve mavinin tonları oldukça fazla tercih edilecek. Mobilyalarda ise kahverengi ve gri sıkça tercih edilecek. Ancak bu renklerin oldukça parlak tonları kullanılarak bilinen solgun renk kavramının dışına çıkacağını söyleyebiliriz. Yani özetlemek gerekirse 2017 dekorasyon renkleri hem duvarlarda hem de mobilyalarda oldukça canlı olacak. Bu şekilde dekore edilen mekânların insanın içini kıpır kıpır edeceği kesin. Bizce bu şekilde dekore edilmiş bir ev herkese oldukça iyi gelecektir.

2017 Mobilya Trendleri Ahşaptan

İnsanoğlu ahşabın değerini daha iyi anlamaya başladı ve ahşabı her fırsatta kullanmaya özen gösteriyor. Mobilyalarda da ahşap kullanımının yaygınlaştığını görmekteyiz. Ancak işlenmiş ahşap mobilyalardan ziyade doğal görünümlü ahşap mobilyaların daha fazla kullanıldığını söyleyebiliriz. Özellikle dekoratif mobilyalarda ahşabın çekiciliğini hissedebiliyoruz. Örneğin ahşap bir kütük kesitinin altına ayaklar monte ederek orta sehpa olarak kullanmak oldukça revaçta. Ya da ahşap ayaklı lambaderlerin 2017 mobilya trendleri arasında oldukça yaygın olacağını söyleyebiliriz. Daha buna benzer birçok farklı mobilya seçeneği ile 2017’de evlerin çok daha doğal bir görünüme kavuşacağını söyleyebiliriz. Bir de evinizin bahçesi varsa ahşap mobilyalarla bahçenizle eviniz arasındaki geçişi muhteşem bir şölene dönüştürme şansına sahip olabilirsiniz.

dekor fikirleri

2017 Mobilya ve Dekorasyon Önerileri ile Evinizi Baştan Yaratın

2017 yılında pastel tonlarını ve ahşap mobilyaları tercih etmeniz modaya uygun ve sizi rahatlatacak bir dekorasyon yapmanıza olanak sağlayacaktır. 2017 yılında eskitilmiş mobilyaların oldukça fazla tercih edileceğini söyleyebiliriz. Özellikle ahşap kısımları eskitilmiş ayaklı koltuklar evinizde oldukça farklı bir hava yakalamanızı sağlayacaktır. Evinizde ahşap kullanarak aynı zamanda ahşabın huzur verici ve rahatlatıcı etkisinden de faydalanma olanağına sahip olabilirsiniz. Işıklandırma konusunda da lambader tarzı kenar aydınlatmalarla mobilyalarınızın çok daha çekici ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de daha şık dekore edilmiş bir evle yeni yıla girmek istiyorsanız 2017 mobilya ve dekorasyon önerileri ile hayalinizdeki sahip olabilirsiniz.

dekor çeşitleri