LG Ev Elektroniği Pazarını Genişletiyor

LG Display Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisine sahip monitörler için ilk LCD panel geliştirdi.

Bu yeni 23.8 inç LCD panel, kullanıcıların kablosuz olarak ek cihazların kullanımına gerek duyulmadan TV ve monitörlere bilgi akışı sağlayacak imkan sunar.

LG Elektronik, geliştirdiği bu yeni teknolojik aletlerle Asya, Afrika, Orta Doğu bölgelerinde pazarlarda çok daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyor. Ayrıca, şirketin 55 ve 65 inç ULTRA HD TV teknolojileri de bu yıl 50 ülkede pazara çıkacak ve LG ULTRA HD içerik büyümesini hızlandırmak için yayıncılar ile stratejik işbirliği çabalarını genişletecek.

LG-Display-widi

LG, ayrıca dünyanın en büyük ULTRA HD OLED TV tanıttı. Çapraz 77 inç ekran ile IMAX benzeri bu ekranlar düz ekranlara göre izleyicinin bakış açısını daha iyi dolduruyor. ULTRA HD ekranlar WRGB OLED ve ULTRA HD teknolojilerini bir araya getiriyor. Böylece LG geliştirdiği bu yeni teknoloji ile 2014 yılında tüketicilere ULTRA HD OLED TV teknolojisini tanıtacak. LG’nin tüketim pazarı bulunan Güney Kore, ABD ve Avrupa’da OLED TV’ler tüketiciyle zaten buluşuyordu. Daha fazla tüketiciye hizmet sunmak isteyen LG, Asya’da, Afrika’da ve Orta Doğu bölgelerinde de geniş Pazar oluşturmaya çalışıyor. Bu sayede dünyanın her yerindeki tüketiciler LG’nin ayrıcalıklar dünyasından yararlanma fırsatı yakalayacak.

Bu amaç doğrultusunda LG, sadece mağazalar ve lüks perakendeciler ile değil, aynı zamanda ulusal ağlar ile büyük tüketici elektroniği zincirleri sayesinde TV satışı yapmayı planlıyor. Bunun yanında şirket duvara monte GALERİ OLED TV ile 55 inçlik CURVED OLED TV geliştirecek. Ayrıca, LG 70 inçten daha büyük ekran boyutları ile ULTRA HD görüntü kalitesine ulaşan OLED TV’ler de geliştirmeye hazırlanıyor. LG aynı zamanda web tabanlı uygulamalar ve Smart TV Alliance LG katılımıni güçlendirerek uyumluluk ölçüsünü genişletecek. Koreli şirket aynı zamanda büyük Avrupa oyuncular, RAI ve BSkyB gibi içerik sağlayıcılar ve yayıncılar, ortaklıklar girişimi yaparak daha geniş kullanıcı kitlesine hizmet sunmanın ayrıcalığını yaşayacak.