Küçük Odaların Dekorasyonu İçin Öneriler

Küçük odalarınızın dekorasyonunda kullanışlı ve daha işlevsel olan mobilyalara ve eşyalara yer vererek ortaya çok daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Küçük salonlarınızın ya da oturma odalarınızın dekorunda kullanacağınız mobilyaların boyutları itibariyle küçük olmasına ve daha az yer kaplamasına özen göstermelisiniz. Küçük ve dar olan odalarınıza büyük eşyaları sığdırmak için kendinizi zorlamamalısınız. Büyük boyutlu eşyalar yaşam alanlarınızda daha fazla yer tutacağından küçük olan oturma odanızda rahat hareket etmenizi de engelleyecektir. Küçük ve dar olan odaların dizaynında patik ve akılcı çözümler sunan yaklaşımlar izlemelisiniz.

Modern stil ve tarzda kullanacağınız mobilya tasarımları bu odaların dekorasyonundaki en büyük yardımcınız olacaktır.

Küçük odalarınızın dekorunda duvar, zemin ve tavan arasındaki uyumda bir denge yakalamaya çalışmalısınız. Bu üç nokta da kullanacağınız renklerin ve dokuların birbiri ile olan ahengi çok önemlidir. Modern tarzdaki mobilyalarla bu küçük ve dar olan odalarınızın görünümünü değiştirebilir ve geniş alanlar açabilirsiniz.

SAMSUNGFazla eşya kullanmadan ve göze hoş gelen tasarımlara yer vererek küçük odanızın dekorunu daha güzel gösterebilirsiniz. Raf modelleri küçük olan odalarınız için düşünebileceğiniz en ideal tasarımlardandır. Duvara monte edilebilen tarzdaki bu raf modelleri sayesinde yerden de tasarruf edebilirsiniz. Bu tarzdaki odalarda dekoratif özelliklerde aksesuar modelleri kullanarak da odanızın dekoruna derinlik ekleyebilirsiniz.

Küçük ve dar olan odaların duvar dekorunda kullanılan açık tonlardaki renkler küçük odaları daha geniş göstermektedir. Duvarlarla birlikte tavan ve zeminde de kullanacağınız açık renkler ile dekorunuzda bir bütünlük yakalamanız söz konusu olacaktır. Kullanılan mobilyalarda modern çizgilerin bulunması dekorunuza ayrı bir hava katacaktır.

Şeffaf sehpa modelleri küçük odaların dekorunda oldukça hoş durmaktadır.

Bu sehpalar küçük oturma odalarını daha ferah ve iç açıcı bir dekorasyona kavuşabilirsiniz. Açık renkli oturma odası tasarımlarınıza da uygun tarzda olan bu mobilya ürünleri ile göz alıcı bir ihtişam elde edebilirsiniz. Dekoratif tarzdaki açık raflı tasarımlarda küçük odalarınızın daha zengin bir hale kavuşmasını sağlayacaktır. Bu dekoratif rafları kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda süs eşyalarınızı koymak için de kullanabilirsiniz. Bu tarz bir oda da kullanabileceğiniz ikili bir kanepe ve sandalye modelleri hoş bir görünüm verdikleri gibi aynı zamanda işlevsellikleri ile de en büyük yardımcınız olacaklardır.

beyaz-camlı-orta-sehpa-modelleriKüçük odaların dizaynında duvarlardan faydalanarak yapılan dekorasyonlar daha verimli olmaktadır. Duvarların doğru kullanılarak raflar ile etkin bir şekilde kullanılması ile fonksiyonel bir oda dekoruna sahip olabilirsiniz. Alanı daraltmayıp aksine alan yaratan bu tasarımlar sayesinde eşyalarınızı küçük odanızda daha doğru açılarla doğru konumlandırabileceksiniz. Özellikle bu dolaplar sayesinde oturma odanızdaki dağınıklığın bir ölçüde önüne geçebileceksiniz.

Gömme dolap modelleri de küçük odalarınızın dizaynında yer vereceğiniz farklı ve bir o kadar fonksiyonel tasarımlar olarak göze çarpmaktadır.

Küçük yatak odalarınızda düşünebileceğiniz bu tarzdaki mobilyalar ile eşyalarınızın daha düzenli ve tertipli durmasını sağlayabilirsiniz. Küçük yatak odalarınız için son derece güzel olan bu mobilyalar ile daha modern yatak odaları elde edebilirsiniz. Ayrıca duvarları kullanmanıza da izin veren bu mobilya tasarımları ile yerden tasarruf sağlamanızda mümkündür.

sürgülü-aynalı-gömme-gardrop-modelleriKüçük yatak odası dekorunda tavana monte edilebilen yatak modelleri de hem pratik hem de kullanışlı olmaları dolayısıyla oldukça avantaj sağlayan tasarımlardandır. Yatacağınız zaman tavandan indirebileceğiniz istediğiniz zaman kaldırıp tavanda asılı kalmasını sağlayacağınız bu yatak modelleri ile küçük yatak odalarınızda daha çok alana sahip olacaksınız.
Küçük odalarınızın dekorlarında renkli ve canlı objeleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Odak noktasında koltuklar olacak şekilde yapacağınız kombinasyonlarda açık renkli duvar dekorasyonları ile yaşam alanlarınıza derinlik katabilirsiniz. Ayrıca farklı renklerde duvar kağıtları kullanarak da küçük odalarınızı daha renkli hale getirebilirsiniz. Küçük odaların dekorunda kullanılan koltuk takımlarında köşe koltuk takımları da alan açması bakımından tercih edebileceğiniz mobilyalar arasında yer almaktadır. Rahatlık ve şıklığı ile başınızı döndürecek bu koltuk takımları ile küçük ve dar odalarınızın en güzel köşelerine kurulabilirsiniz.