Klasik Salon Dekorasyonu

Klasik bir salonda yapılması gereken önemli faaliyetler mobilya seçimi ile başlar. Klasik tarz mobilyaların seçimi en önemli noktalardan birisidir. Klasik salon için düz renk ve ağır kumaşlara sahip perdeler edinmelisiniz. Bu perdelerde hafif desenler olabilir ama aşırı olmamasına dikkat edin. Oymalı koltuklar ya da berjer kullanabilirsiniz bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir karar olacaktır.

Taşlı avizeler ya da fransız tarzı aydınlatmalar bu dekorasyonu yaparken işinizi en çok yarayacak ev aksesuarlarındandır. Estetik biblolar ve büyük yağlı boya tablolar da klasik bir görünüm için tercih edilebilir. Cam sehpalar ferforje olarak seçilirken ahşapta yine oyma desenler tercih edilmelidir.

Klasik dekorasyon için renk seçimide önemli bir kavramdır. Klasik dekorasyonda klasik renkler seçilmelidir. Çok renkli dekorasyon tasarımlarında istemediğiniz sonuçları yaşayabilirsiniz. Krem, kahve, bej, gri, beyaz, mavi, mor gibi renkleri çok karıştırmamaya dikkat ederek ikili ya da üçlü gruplar halinde kullanabilirsiniz.

klasik-salon-dekorasyonu klasik-mobilyalar