Klasik Otel Mobilyaları

Türkiye’deki lüks otellerin klasik mobilya kullandığını biliyoruz, ancak son zamanlarda orta çaplı oteller de klasik mobilya tercih etmeye başladı. Klasik mobilya ile dekore edilmiş otellerde kalan misafirlerin memnuniyeti artıyor.

Hiç kendinize sordunuz mu, lüks oteller neden dekorasyonda klasik mobilyaları tercih eder? Bir otele giren müşterinin dikkatini ilk çeken genel dekorasyon ve mobilyalar olacaktır. Kaliteli hizmet verdiğini iddia eden bir otel, bu yüzden ilk bakışta o kaliteyi müşterilerine hissettirmek için klasik mobilyanın ihtişamından faydalanır. Klasik mobilya, görkemli, gösterişli, iddialı, şaşaalı, ağırbaşlı, ciddi, lüks, konforlu ve rahat bir izlenim oluşturur. Müşteri böylece mekana adımını attığı anda kendini ayrıcalıklı ve özel hisseder. Masif ve lake mobilyalar A sınıfı kalite izlenimi yaratır. Müşteri için ilk izlenim önemlidir, bu izlenim kolay kolay silinmeyecektir. Bu yüzden özellikle resepsiyonun görünümü müşteri üzerinde etkili olacaktır.

Lüks oteller modern otel mobilyası yerine Osmanlı tarzı klasik lüks otel mobilyalarını tercih ediyor. Modern mobilya ile kombine edilse de mutlaka klasik mobilyanın ağırlığı hissediliyor. Klasik, avangart ve modern çizgiler bir arada kullanılarak çağdaş ama asil bir görüntü yaratılabiliyor.

Klasik mobilyalar tarihte krallar için yapıldığından isimlerini de krallardan almışlar ve sadece çok zengin olan kesimler tarafından kullanılmıştır. Ahşap ve el oymacılığı kullanıldığından klasik mobilya nadir üretimdir. İşte bu özellikleri ile bu tarz, kralların beğeni ölçütlerinde olduğunu iddia eden lüks oteller için tartışmasız seçim haline gelir.

klasik-otel-mobilyaları luks-otel-mobilyalari

Otellere saraylara özgü debdebeli görüntüyü kazandırmak için ihtişamlı görünümü, bol desenleri, özel kumaşı ve renkleriyle klasik tarz seçilir. Detaylar çok önemlidir. Sehpalar, konsollar, aynalar, aksesuarlar bu tarzın zarafetini yansıtmalıdır. Meşe, maun, abanoz ve ceviz gibi değerli ağaçlar kullanılarak yapılan bol oymalı mobilyalarda renk ve cila seçimi de incelikle yapılmıştır. Böylece mobilyanın ihtişamı ön plana çıkarılır. Geometrik desenler ve doğa desenleri kullanılır. Klasik mobilya şaşırtır, göz alır ve hoşnutluk yaratır.