İstanbulda En Çok Tercih Edilen Manzaralı Mekanlar

Güzel zaman geçirmek, önemli bir olayı kutlamak ya da lezzetli bir yemek için restoran tercihlerinizde İstanbulda en çok tercih edilen manzaralı mekanlar da dikkate alınabilir. Hafta sonu ya da önemli diğer zamanlarda çeşit açısından beklentileri karşılayan ve hizmetleriyle geceden bütünüyle memnun kalmanızı sağlayacak mekanlara göz atmakta yarar var.

boğaz manzaralı yerler

İstanbul Popüler Restoranlar

Villa Bosphorus, Kız Kulesi Restoran- Salacak Deniz Yıldızı Restoran Çengelköy, Peninsula Teras Restaurant -Karaköy, Alija Restaurant – Kanlıca, Ayder Balık Rumeli Kavağı, Kalpazankaya Restaurant- Burgazadası, Le Fumoir- Galata, Big Chefs -Tarabya, Fosil Lounge Bar- Karaköy, Ali Ocakbaşı- Karaköy, Hamdi Restaurant Eminönü, Amanda Teras Restaurant- Sultanahmet, Mama Shelter -Taksim, Topaz Restoran- Gümüşsuyu İstanbul popüler restoranlar içinde en sık tercih edilenlerdendir.

Restoran Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sadece yemek ve içki için değil, aynı zamanda güzel zaman geçirmek, sosyalleşmek için de restoranlara gidilir. Ancak restoran seçerken nelere dikkat etmeli şeklinde bir soru kafanızda dolaşıyorsa, çok yönlü bir değerlendirme yapılması gerektiğini belirtmek gerekiyor.  Yemeklerdeki güvenilirlik, lezzet yanında hizmetlerde müşteri memnuniyeti seviyesi, mekânın genel havasının nasıl olduğu, fiyatları gibi detaylara da dikkat etmek gerekiyor. Tabi kalabalık kutlamalar olması halinde bunun içinde mekânın uygunluğu dikkate alınmalı. Son olarak konum özellikleri, yani manzara da değerlendirme yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan.

istanbul manzaralı mekanlar

İstanbul Restoran Fiyatları Nasıl ve Neye Göre Belirleniyor?

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, aynı zamanda birçok sektörün de merkezi konumunda.  Bu değerlilik, insan sayısının çokluğu ve iş alanlarında kalite açısından da bir avantaj getirmiş durumda. Sözgelimi restoran sektöründe de bu durum görülebilir.  Ancak şöyle bir noktaya değinmek gerekiyor; İstanbul restoran fiyatları için düşünülürse, bunun belirleyicisi sadece kaliteli hizmet ve lezzetli yemekler değil. Bunu nerede yaptığınız birincil önem taşımakta. Diğer bir ifadeyle gidilecek restoranın bulunduğu ilçe ve deniz- Boğaz manzarasına yakınlığı fiyatlandırmada ilk sırada önem taşıyor. Yemek- hizmet vs. ardından geliyor.  Ortaköy bunun en belirgin örneklerinden. Standart fiyatların birkaç katına kadar ödeme yapabiliyorsunuz.

istanbul manzaralı restaurantlar