İspanyol Klasik Mobilya Örnekleri

İnsanlar oturması dinlenmesi yemek yemesi çalışma yeri olarak kullanması gibi sebeplerle kendilerine bir yaşam konforu hazırlarlar. Her nasıl rahat edeceklerse ve mutlu olacaklarsa. Rahatlık,estetiklik hatta belki şıklık. İşte bütün bu kullanım eşyalarının tümüne mobilya deniyor. İdeal bir mobilya hem işlevsel,hem rahat hemde konforlu olmalıdır. İşte bütün bu özellikler ve kişisel zevkler birleştiğinde ortaya mobilya sınıflandırılması çıkıyor. En başta modern ve klasik çizgiler adı altında. Sonrasında daha da alt başlıklar. Mesela yüksek gelirli bir gruba mensup bireyin her zaman için tercihi klasiklikten yana olacaktır. Neden? İhtişam dikkat çekicilik konfor ön plandadır.

İspanyol Klasik mobilya çok eski dönemlerden beri kullanılmaktadır. Eski dönemlerde bu tip mobilyalar dönemin kralları ya da zenginleri tarafından kullanılmıştır. Bu mobilyaların her zaman için kendine has bir stili vardır. Hepsinde ayrı bir özellik mevcuttur. Genelde mobilyalar ağaç malzemesinden meşe,ceviz,kayın kullanılmıştır.Klasik mobilyada el işçiliği fazla olduğundan üretim her zaman sınırlı ve az sayıda olur. Genelde hepsi oymalıdır ve süsleme detayları hayli ağır çalışılır. Her zaman gösteriş ve ihtişam vardır. Detaylar,şıklık,görkemin birleştiği bir stil olup aksesuarları ile bir bütün halinde üretimi yapılır ve tercih hep bu yönde olur. Aksesuarlarına gelince; sehpası,konsolu,aynası ile bütünlük tamamlanmış olur. Bu parçalarda da en önemli özellik ahşap olmasıdır. Klasik mobilyalar ev ve işyerlerinde zevke göre hala ısrarla tercih edilen bir dekorasyon stili. Bol bol süslemeler oymaların ağırlıkta olması bu dekorasyon seçiminde başlıbaşına olan bir nokta.

ispanya klasik mobilya

Ev dekorasyonu yapılırken mobilya seçimlerinde her zaman klasik mi modern mi kelimeleri telaffuz edilir. Ve bu da tamamen evin içinde yaşayacak kişiliğe bağlıdır. Bu mobilya tarzında heybetlilik ve büyüklük başlıca özellik olduğundan fazla alana ihtiyaç vardır. ispanyol Klasik mobilya denildiğinde şıklık,lükslük,gösterişlilik hakimdir. Süslemeleri ve oymaları ile bir konfor yaratır. Renkler genelde bej,kahverengi,krem,gri,altın renkleri ağırlıktadır. Kumaşları ise yine zenginlik kokması adına ipek,saten ya da kadife tercih edilir. Klasik mobilyayı genellikle yaşı ilerlemiş kişiler tercih eder çünkü bu tercihte bulunanlar için mobilya kalitesi birincil özelliktir.

Klasik mobilyanın modası aslında hiçbir zaman eskimez hep bir yerde durur bekler ve bir gün bir bakmışsınız tekrar popülerdir. Mesela modern bir evi olan radikal bir karar alıp klasik mobilya dekorasyonu seçimine odaklanır. Ve bu hıza kendi bile şaşırır. Aksesuarlarda camlar parıltılar aslında aşırı olmakla birlikte bütünlük sağlandığında sonuç mükemmel olur.

İspanya klasik mobilya çeşitleri

Klasik dekorasyonda kendi arasında farklılıklar gösterir. İngiliz tarzı olsun ya da Rus Tarzı. Her birinde ayrı bir stil ayrı bir hava yakalarsınız. Genelde klasik tarz seçimleri salon ve yatak odaları için tercih edilir. Artı böyle dekore edilmiş bir evde abajurlar olsun sehpalar olsun yan ürünlerle mekan daha bir zenginleştirilir. Kumaşların ve dokuların uyumu son derece önem taşır. Klasik dekorasyon deniliyorsa büyük ve dikkat çeken perdelere yer vermek durumundasınız. Keza halı aynı tonlarda seçilmeli,mesela kırlent sayısı arttırılmalı ve renkleri mutlak surette aynı olmalıdır.

Klasik  dekorasyon incelik ve detay ister. Her noktayı inceleyerek birleştirmek gerekir. En küçüçük bir detay atlanması demek dekorasyon içinde sırıtmaya sebep olur,hata kaldırmaz. Aslında klasik tarz modası geçmeyen bir stil barındırdığından tercih edilmesinde en büyük etkendir. Mesela modern çizgiyi tercih eden bir insan aslında salonunda gösteriş ve lükslüğü barındıran noktalara hiçbir zaman hayır demez. Çünkü bu stil her zaman kışkırtıcı niteliktedir,içine alıp götürür. Aksesuar her dekorasyon için olmazsa olmazdır. Mesela klasik bir orta sehpa. Her zaman dikkat çekicidir. Takımı tamamlar,bütünlüğü sağlar.

ispanyol klasik yemek odası