Huzur Sokağı Dizisi Mobilyaları

Günümüzde yayınlanan dizilerden biri olan huzur sokağı dizisi, huzurlu bir mahallede yaşayan mahalle sakinlerinin ve aynı mahallede oturan iki farklı koşullara sahip gencin yaşadığı aşk hikâyesi anlatılmaktadır. Diziye konu olan mahalledeki eski yapıların içinde var olan mobilyaların seçimi evlerin türüne uygun olarak yapılmaktadır. Küçük mahallede bulunan müstakil evlerdeki eşyalar daha çok eski tasarımlara sahip yada eskitilmiş yapıda olmaktadır.

Günümüzde gençler tarafından çok fazla tercih edilmeyen vitrin ve gümüşlükler eskiden olan yerlerini bu dizide korumaktadır. Masalar, koltuklar, sandalyeler, gar dolaplar, komodinler modern çizimden uzak olmakta ve klasik çizgileri daha çok yansıtmaktadır. Huzur sokağı dizisi mobilyaları, dizide var olan evlere göre değişim göstermektedir. Örneğin mahallede var olan müstakil evlerde kullanılan eskitilmiş eşyaların yanı sıra, dizide konusu geçen zengin kesimin sahip olduğu evlerde kullanılan klasik ve modern çizgilerin kullanıldığı mobilya tasarımları da oldukça dikkat çekmektedir. Bu evlerde kullanılan görkemli olan ve klasik çizgiler taşıyan oturma grupları, büyük ebatlara sahip olan masalar, dikkat çekici özellikleri bulunan, özel tasarım yatak başlarına sahip yataklar, defasal büyüklükteki gar dolaplar ve ayaklı komodinler göze güzel gelen mobilya grupları arasında yer almaktadır. Bunların dışında dizide konusu geçen diğer bir mekânda kullanılan ofis mobilyaları da günümüzde moda olarak algılanan klasik modern çizgilerin bir arada kullanıldığı tasarımlardandır. Her bütçeden kişinin mobilya zevkine hitap edebilme özelliğine sahip olan huzur sokağı dizisi mobilyaları farklı mobilya markalarının sponsorluğu neticesinde diziye dahil edilmektedir.

Farklı mekânlardaki mobilya tasarımları ve doğru mekânda doğru mobilyaların kullanılması gibi detayların oldukça önemli olduğu dizilerde yapılacak olan en ufak yanlışlar izleyicinin gözüne batacak ve böylece dizinin kalitesinde düşme olacaktır. Bundan dolayı özellikle zengin-fakir ayrımının yaşandığı dizilerde mekânlara uygun mobilyaların seçimine çok dikkat edilmelidir. Huzur sokağı dizisi mobilyaları bu seçenekler dikkate alınarak seçilmiştir. Dizide modern, klasik ve eskitilmiş mobilyaları farklı mekânlarda görebilirsiniz.

huzur-sokağı-dizisi-mobilyaları