Evlerinizin Dekorunda Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler ?

Evlerinizin dekorunda yer vereceğiniz tasarımlarda daha konforlu ve rahat olanları kullanarak çok daha farklı ve kullanışlı bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Hem dekoratif açıdan hem de işlevsel yönden yaşam alanlarınızı farklı kılacak olan bu tasarımlar ile dekorlarınız çok daha kaliteli ve güzel olacaktır. Dekorlarınızı yaparken mutlak bir plan belirlemeli ve o doğrultuda ilerlemelisiniz. Dekorlarınızda yer vereceğiniz tasarımlarda küçük ayrıntıları önemsemelisiniz. Yaşam alanlarınızı en doğru şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Mobilyalarınızı daha düzgün ve tertipli bir şekilde yerleştirerek çok daha mükemmel dekorlar ortaya çıkarabilirsiniz.

SAMSUNGYaşam alanlarınızda yapacağınız düzenli paylaşım ile dekorlarınızı daha da farklı bir hale getirebilirsiniz.

İster büyük ister küçük bir yaşam alanına sahip olun mobilya tercihleriniz ile yaşam alanlarınızı daha simetrik bir biçimde düzenleyebilirsiniz. Alanı daha etkili bir şekilde kullanarak evlerinizdeki karmaşıklığında bir nevi önüne geçebilirsiniz. Evinizin dekorunda yer vereceğiniz mobilyalarla daha sıcak ve samimi bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Oturma odanızda yer vereceğiniz, tasarımlarda tekli koltukların yanında ikili olanları da kullanarak ortaya çok daha güzel sonuçlar koyabilirsiniz. Özellikle krem, açık kahverengi, pembe ya da gül kurusu renklerini kullanarak çok daha mükemmel sonuçlar almanız mümkündür.

Oturma odalarında yapacağınız yerleşimde tekli koltuk takımlarınızı ikili olanlarla kombinleyerek ortaya bambaşka bir manzara çıkarabilirsiniz.

Oturma odanızla birlikte kullanacağınız mutfaklarda açık tarzı benimseyerek ortaya daha güzel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Mutfaklarınızda bu tarzı kullanarak ortaya daha dinamik bir dekorasyon çıkarabilirsiniz. Böylece oturma odanızla mutfağınızı aynı noktada buluşturarak çok daha sıcak ve samimi bir dekor oluşturabilirsiniz.

Mutfağınızla oturma odanızı isterseniz birbirinden ayırmak için seperatörlerden faydalanabilirsiniz. Sürgülü ya da raylı şekilde kullanacağınız kitaplık modelleri ya da cam tasarımlar ile daha hareketli bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

çekmeceli-mutfak-masaları-modelleriMutfağınızda oturma alanları oluşturabilirsiniz.

Mutfağınızda yer vereceğiniz tasarımlarda mutfak barı kullanarak mutfağınızı daha estetik bir dekora kavuşturabilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız mutfak barını oturma odanızla mutfağınızı ayırmak için kullanabilirsiniz. Sandalyeleri mutfak barınızın etrafına yerleştirerek ortaya daha etkileyici bir dekorasyon çıkarabilirsiniz. Yemek masası yerine kullanacağınız mutfak barı yaşam alanlarınızı çok daha etkili hale getirmenize neden olacaktır.

amerikan-mutfak-modelleriMutfak barını biraz yüksek sandalyeleri de biraz alçak şekilde seçerek ortay çok daha verimli bir dekor çıkarabilirsiniz.

Mutfağınızda kullanacağınız tasarımlarda genellikle oturma odanızla uyumlu olanları kullanmaya gayret etmelisiniz. Renk itibariyle de ahşap tarzdaki tasarımlar yaşam alanlarınıza daha uygun yapıda olacaktır. Ayrıca yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz tasarımlarda daha fonksiyonlu ve işlerinizi kolaylaştırıcı tasarımlara ağırlık vermelisiniz.

Yemek odanız için uygun bir alanınız yoksa oturma odanızda bir masa kullanabilirsiniz.

Bu tasarımlar sayesinde mutfağınızdan yemek odanıza yemeklerinizi taşımak zorunda kalmazsınız. Bu şekilde yapacağınız dekor ile çok daha eşsiz ve gösterişli yaşam alanlarına kavuşabileceksiniz. Yemek odanızı salonunuza taşıyarak daha efektif bir dekor ortaya koyabilirsiniz. Bu şekilde hem yerden tasarruf elde edersiniz hem de daha farklı bir yaşam alanına kavuşabilirsiniz.

Oturma ve yatak odası

Stüdyo tarzı bir evde yaşıyorsanız ortaya çok daha oturma odanızı yatak odanızdan ayırmak isteyebilirsiniz. Bu tarz bir yaklaşım ile yaşam alanlarınızı daha kullanışlı ve farklı kılabilirsiniz. Bu noktada sabit paravanlar kullanarak çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ya da kitaplık tarzında seperatörler ile oturma odanızı yatak odanızdan ayırabilirsiniz. Ayrıca bu tasarımları giysi dolabı olarak kullanmanızda mümkündür. Ahşap olarak yapılan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

geniş-yataklı-genç-odasıÇocuk odası için bir yeriniz yoksa yatak odanızın bir bölümünü hareketli paravanlar ile bölerek ortaya çok daha mükemmel dekorasyonlar çıkarabilirsiniz. Bu şekilde tasarımları kullanarak yatak odanızda daha fazla alan bulabilmeniz mümkün olacaktır. Bu durum hem çocuklarınız için hem de sizin için bir avantaj sağlayacaktır.

Oturma odanızda kullanacağınız tasarımlarda televizyonun varlığı çok önemlidir.

Televizyonlar oturma odalarınız için vazgeçilmez tasarımlar olarak göze çarpmaktadırlar. Bu tasarımları yaşam alanlarınızda kullanarak ortaya daha güzel sonuçlar koyabilirsiniz. Tv üniteleri ile birlikte yer vereceğiniz bu tasarımlar ile yaşam alanlarınız çok farklı bir yapıya bürünecektir.