Evinizin Yemek Odası Mobilyası Olmalı?

Yeni evlenecekler ya da evini yenileyeceklerin en kararsız kaldığı konulardan birisi de yemek odası dekorasyonunun nasıl olacağıdır. Günümüzde o kadar çok mobilya çeşitleri, alternatifleri var ki kararsız kalmakta da çok haklılar. Bizler de size bir kaç fikir önerisi sunmaya çalışacağız. Evinizin yemek odası mobilyası için size ışık tutacak birkaç önerimiz var.

yemek odası tasarımları

Begonya klasik koltuk

Yemek Odası Modası

Moda dediğimiz şey yalnızca kıyafetlerde değil renklerde, mobilyalarda ve hatta kumaşlarda geçerli olan bir akımdır. Mobilya modasını ise gözde markaların fuarlarda sergiledikleri mobilya çeşitleri belirlemektedir. Son yıllarda beyaz avangart mobilyalar, her türlü mobilya ihtiyacı için çok gözde idi. Temizlikte kolaylığı ve tozu belli etmemesi de bayanların tercih etmekteki diğer sebepleriydi. Ayrıca son dönemlerde evlerde oluşturulmaya çalışan ferah ve aydınlık ortam için çok uygun olduklarından sıklıkla tercih ediliyordu. Avangart yemek odası takımı modellerini özellikle yeni evlenen çiftlerin evlerinde mutlaka ki görürsünüz.

Ceviz Yemek Odası Takımları

Şimdilerde insanlar avangart modellerden hevesini almış ve başka yönlere eğilim göstermeye başlamış durumdalar. Ceviz tonlardaki geleneksel desenler içeren mobilyalar şimdilerde modanın gözdesi durumunda. Hem evinizde doğal bir ağaç havası oluşturduğu için hem de ceviz tonlarının verdiği ağır bir duruş sergilemesinden ötürü ceviz yemek odası takımları da sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle modern tasarımlar yapmakla yanına ünlü markaların ceviz mobilyalara olan ilgisini fark edeceksinizdir.

klasik yemek odası modelleri

Yasemin klasik yemek odası

Modern Tasarımlar

Aslında ceviz modası hiç bir zaman geçmedi desek yeridir. Çünkü ceviz duruşu ve ağırlığı ile mobilyaya en çok yakışan renk olmuştur her zaman. Evinizde modern bir hava oluşturmak ve modası hiç geçmeyen mobilyalarınız olsun istiyorsanız o zaman bizim tavsiyemiz ceviz mobilyalardan şaşmayın.

Daha eskiden moda olan çok koyu renkli oymalı mobilyaları hatırlarsınız hepiniz. Günümüzde kullanışlı olmamasından dolayı çok tercih edilmemektedir. Ancak o mobilyaların ağırlığı ve şıklığı herkes tarafından tartışmasız kabul edilmektedir. Şimdiki hayat koşuşturmacası içinde tercih edilemese de ceviz mobilyalar onların yerini tutmaya çalışıyor diyebiliriz. Çünkü ceviz mobilyalar hem duruşu ağır hem de çok şık bir görüntü sunuyor kullanıcıya.