Dekorasyonda Burçların Etkisi

Evinizi Dekore Ederken Burcunuz Sizi Ne Kadar Etkiliyor?

Son zamanlarda burçların gizemini kullanarak evlerin dekore edilmesi yeni bir trend. Sizin burcunuzun dekorasyon tarzınızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz?

Koç Burcu: Ateş grubundan olan koç burcu insanları, hareketli, atılgan ve hırslıdırlar. Evleri de kendilerini yansıtacak biçimde olmalıdır. Kırmızı renk ve tonları Koç burcunu çeker. Bu nedenden de bu renklerlerdeki mobilyalar, onların dekorasyon da ağırlık verecekleri mobilyalar olacaktır. Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar Koç insanının vazgeçemediği nesnelerdir. Ayrıca kendi evlerini kendileri dekore etmeyi severler. Rahat bir koltuk, parlak renkte az sayıda aksesuar, rahat edebileceği büyük yastıklar… Koçlar klasik ve modern tarzı bir arada kullanmayı tercih ederler. Örneğin sade bir koltuk takımını antika bir abajur ile tamamlayabilirler. Bir yerleri sık sık yıkıp, yeniden yapmak hoşlarına gider. Ahşap eşyalar ve geniş mutfaklara meraklıdırlar. Mutfaklarda yeni stiller oluşturmak onları çok mutlu eder. Kumaşlarda ise basit desenlere ve bir rengin tonlarına önem verirler. Koç burcu insanı elektronik ev aletlerine düşkündür. Son teknoloji ile donatılmış en pratik elektronik aletleri evinde bulundurmak ister. Bağımsızlığına son derece düşkün olan koç burcu için dağınıklık özgürlüğün bir parçası olarak algılanmaz ve daima toplu görünen evde yaşamak ister.

Boğa Burcu: Yönetici gezegeni Venüs olan boğa burcu insanları ev dekorasyonunda çok kararlı özelliğe sahiptir. Boğa eğer bir eşya için güzel diyorsa, o kesinlikle güzeldir. Kusurlu veya içine sinmeyen eşyalarla boğa insanlarının içi kesinlikle rahat etmez. Yerleşik düzeni ve aile hayatını çok seven boğa burcu insanı bu özelliğini ortaya çıkaracak ölçüde yumuşak renkli mobilyaları tercih edecektir. Krem veya uçuk mavi tonlarda imal edilmiş döşemeleri olan mobilyalar onlar için idealdir. Bakır, pirinç ve bronz ağırlıklı eşyalar, çeşitli türdeki şömineler boğa burcunun güzelliklere ve lükse olan düşkünlüğünün belirtisidir. Döşemelik kumalarda ise, düz zemine yerleştirilmiş, özellikle de çiçek ve yaprak desenlerinden hoşlanırlar. Mutfak dekorasyonu da özen gösterdikleri bir konudur.  Boğa burcu insanları güneş ışığının içeri girdiği ve çiçeklerle süslü evlerden hoşlanırlar. Eve renk katılması gerektiğinde süs eşyaları yerine sanat eserlerini ve bitkileri tercih ederler. Boğa her ne kadar gösterişe önem verse de rahatlığı asla ikinci plana atmaz. Boğa insanı güzel sese çok önem verir. Ev içinde döşenmiş güzel bir ses sistemine veya salonun en güzel yerindeki bir piyanoya hayır diyemezler.

koç boğa

İkizler Burcu: Değişken bir yapıya sahip olan ikizler burcunun evlerinde çok çeşitli ve renkli aksesuarlar görmek mümkündür. Kendisini en iyi gri ve karışık renkli döşemeler arasında ifade edebilen ikizler burcu aynı zamanda farklı renklerin sentezinden de hoşlanır. İkizlerin evlerinde sadelik aramamak gerekir. Onlar için tek bir hakim rengin baskın olduğu evler sıkıcı gelebilir. Genellikle salonlarında kullandıkları koltukların renkleri dahi birbirinden farklıdır. Bibloları çok seven ikizler, evlerini değişik aksesuarlarla süslemeye önem verir. Renkli ve kokulu mumları çok severler. Özellikle de yatak odalarında bu mumları fazlaca kullanırlar.  İletişime çok önem veren ikizlerin salonlarında okudukları dergi ve gazeteleri koydukları bir alan mutlaka vardır. Okumayı çok seven ikizler, evlerinde kütüphane bulundurmayı ve bu kütüphanenin raflarındaki kitapların yanında biblo ve küçük çerçeveler koymayı çok severler. Çalışma masalarında renkli kalemler ve aksesuarlar daima vardır. Bol renkli olan her şey onlar için güzeldir. Elektronik cihazlara karşı özel bir ilgileri vardır. Son model cep telefonları, en iyi televizyon, müzik sistemleri vs. evlerindeki olmazsa olmazlardandır. Büyük kapı ve büyük pencerelerden çok hoşlanan ikizler, evlerinin aydınlık olmasını isterler. Kumaşlarda genellikle çizgili ve renkli desenleri tercih ederler. Evlerinde büyük ve zarif ayna bulundurmaktan çok hoşlanırlar. Duvarlarında büyük tablolar bulundurmayı da ihmal etmeyen ikizler için mutfak çok önemlidir. Dekorasyonda yeniliklere her zaman açıktırlar ve değişik kombinasyonlar hoşlarına gider.

Yengeç Burcu: Burçlar kuşağında evine en meraklı burç Yengeçtir. Evini kalesi gibi görür ve onda rahat etmek ister. Ruhlarındaki kararlılığı ve yaratıcılığı evlerine yansıtırlar. Karmaşık dekorasyonlardan hiç hoşlanmazlar. Evlerini zarif, yumuşak, abartıdan uzak tasarımlarla dekore etmeyi severler. Bu yüzden de inci beyazı, gümüş ve sarı renkli mobilyalar onlar için idealdir. Evine aşırı düşkün olan yengeç burcunun aksesuarlarda en büyük tercihi gümüş eşyalardır. Zevkine düşkün olduğu için hamak, hamakta okuyacağı kitapları için mütevazı bir kitaplık mutlaka bulunacaktır. Evindeki bir odayı titizce misafirleri için döşemeyi ihmal etmez. Gümüşün yanı sıra, cam bardaklardan da vazgeçemez. Evini gösteri aracı olarak değil, kabuğuna çekilebileceği bir mekân haline getirmek için dekore eder. Yengeç burcu insanları manzarayı, özellikle de deniz manzarasını çok severler. Denizi seyredebileceği bir balkonu olmasını çok ister. Büyük ve rahat koltuklar, geniş camlar, güzel bir manzara onların huzur bulacağı bir evin en temel özelliğidir. Evinde misafir ağırlamaktan zevk alan yengeçler, onların rahat etmesi için çok sayıda kırlent bulundururlar.

boğa-burcu yengec-burcu-dekorasyon-ornekleri

Aslan Burcu: Gösterişi ve ilgi çekmesini çok seven Aslan burcu insanının en önemli özelliklerinden birisi de lükse olan merakıdır. Onun için evi çok önemlidir ve evi ile her zaman gurur duymak ister. Bu nedenle evindeki her eşyanın kaliteli ve ihtişamlı olmasını ister. Misafirlerine çok fazla ikramda bulunmak isteyen Aslan burcu insanları, serviste kullanacağı ürünlerin niteliğine çok önem verir. Misafirlerini bir kıral gibi karşılamak ve onların beğenisini kazanmak aslan buruncu mutlu eder. Aslan burcunun dekorasyondaki ideal rengi altın rengidir. Evlerinin saray gibi görünmesi için altın rengini çok fazla kullanırlar. Varaklı mobilyalar, kristal avizeler, oymalı koltuklar gibi klasik çizgilerin ağır bastığı ürünleri tercih ederler. Aslan burcunun yaşadığı mekânın şatafatlı olması kadar aydınlık olması da önemlidir. Evlerini değerli aksesuarlarla süslemeyi çok severler. Fakat eşya kabalağından da pek hoşlanmazlar. Genellikle gösterişli ama az eşyayı tercih ederler. Aslan burcu evinde mum kullanmayı da çok sever.

aslan-burcu-dekoasyon-ornek

Başak Burcu: Ayrıntılara önem veren başaklar evlerinin her köşesinde çok titizdirler. Dekorasyonda daha çok açık mavi, beyaz ve bej tonlarını tercih ederler. Aksesuarlarda ise daha çok düşük ayarlı altın ve gümüş veya varaklı ürünler kullanmayı tercih ederler. Sandıkları, cam objeleri ve doğal ahşap mobilyaları çok seven başaklar için bol raflı dolaplar ve danteller vazgeçilmezdir. Zarif bir zevke sahip olan başaklar için, duvar kâğıdı ile yastığın, halı ile perdenin uyumu çok önemlidir. Evlerinde ne eksik ne de fazla eşya bulundurmayı sevmezler.  Her şeyin yerli yerinde olması ve ayrı bölmelerde bulunmasına önem verirler. Çok bölmeli dolapları tercih etmelerinin sebebi de budur. Dağınıklık endişesi çoğu kez evlerine aksesuar almalarına engel olur. Son yıllarda yeniden revaçta olan Country tarzını daha fazla tercih ederler. Evlerinin gösterişli ve özel olmasını isterler ama sadelik fikrinden de uzaklaşmazlar. Az mobilya kullanmayı sevdiklerinden genellikle modern mobilyaları tercih ederler. Mutfaklarında genellikle doğal ahşap ürünler kullanmayı tercih ederler. Plastik tarzı mutfak gereçlerinden uzak durmaya çalışırlar.  Doğayı ve bitkileri de çok seven başaklar eğer bahçeli bir evi varsa mutlaka boş zamanlarında bahçede bitkileri ile de ilgilenecektir. Bahçelerine evleri gibi özenle bakarlar. Bahçeli evleri olmayan başaklar ise evlerinde çiçek yetiştirmeyi çok severler.

başak-burcu

Terazi Burcu: Monotonluğu sevmeyen ve hayatı iniş çıkışlarla dolu olan,  uyumluluk ve inceliğin burcu olan terazi burcu insanları dekorasyonda da ne istediğini iyi bilirler. Sanki doğuştan dekoratördürler.  Modayı ve dekorasyondaki en son yenilikleri de takip eden ve evinde uygulamak isteyen bir burçtur. Aynı takipçiliği teknoloji konusunda da gösterir. Terazi burcu insanları güzellik ve sanat  konusunda uzman kişilerdir. Bu nedenle terazilerin evlerinde sanatsal öğelere sıklıkla rastlanır. Tablolar, piyano, el dokuma halılar, gümüş işlemeli eşyalar, kristal bardaklar, vazolar vs. Ayrıca terazi insanları evlerindeki eşyaların birbiri ile uyumuna da büyük özen gösterirler. Görsellik onlar için çok önemlidir. Göze hoş gelmeyen hiç bir şeyi sevmezler ve evlerinde istemezler. Evlerinde özellikle sade renkleri tercih ederler. Açık renkli duvarlar özellikle tabloları ve duvarda asılı duran her türlü öğeyi ön plana çıkardığından ilk tercihleridir. Uzun ve, alçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır. Koyu renklerden hoşlanmazlar.  Açık yeşil ve sarı onların en çok tercih ettiği renklerin başında gelir. Aydınlatma da teraziler için oldukça önemli bir konudur.  Şık ve modern avizeleri çok severler. Kristal ve cam içeren eşyalar evlerinde yoğun olarak bulunur ve evlerinde hep bir ışıltı vardır. Sanat insanı olan teraziler için evlerinde müzik de vazgeçilmezdir. Bu nedenle kaliteli bir müzik sistemine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca sosyal olan terazilerin evlerinde sade ama bol geniş alan olmalıdır. Evlerini döşerken pahalılığa değil zevkli bir görünüme önem verirler.

pastel-dekorasyon

Akrep Burcu: Hayatı tutkuyla yaşayan akrep burçları, bu özelliklerini dekorasyon tercihlerine de yansıtıyorlar. Akrep bir su burcu olduğundan bu burçta olanlar suyu çok sevmektedirler. Eğer evleri deniz, göl ya da akarsu manzaralı ise keyiflerine diyecek yoktur. Bahçeli bir havuzları varsa en azından bir süs havuzu yaptırırlar. Evlerinde koyu renkler hakimdir. Siyah, kırmızı ve koyu mor gibi yoğun renkleri severler. Demirden ve çelikten yapılmış aksesuarlar evlerindeki koyu kırmızı tonlarını en iyi tamamlayan metallerdir. Plüton’un yönetimindeki Akrep burcu doğuştan bir simyacıdır. Parçaları birleştirerek ve yenileyerek onları bambaşka bir kimliğe sokmayı severler. Kimsenin gözüne çarpmayacak eski bir sandalyeyi alıp onu baştan yaratmaları kendilerini mutlu edecektir. Akrep burcu için dekorasyonda öne çıkan bir diğer detay ise aydınlatmadır. Evin bol mktarda doğal ışık almasını isterler. Bazen de akrepler, evlerinde loş ışık kullanabilmektedir. Cinselliği en güçlü burç olduğundan, yatak odalarının dekorasyonuna da oldukça özen gösterirler. Bu yüzden yatak odalarında kırmızı rengin önemi de çok büyüktür. İlginç olanı ve herkesçe fark edilmeyeni uygulamak isterler. Çok fark edilmese de akrepler evleriyle gurur duymak isterler ve bunun için biraz da gösterişe önem verirler.  Akrepler için kişisel güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle de evlerinde mutlaka çelik kapı kullanırlar. Hatta güvenlik sistemli bir evde kendilerini çok daha huzurlu hissedecekerdir. Koçlar gibi spora meraklı olan akreplerin de evlerinde çeşitli spor aletleri görmek mümkündür.

akrep-burcu-dekorasyon

Yay Burcu: Yay burcu insanı özgürlüğüne çok dükündür. Farklı olmayı sever. Mor, fıstık yeşili ve turuncu tonlarında döşenmiş eşyalar onu fazlaca mutlu eder. Mat metallerden oluşan aksesuarlar ise onun doğallığına olan düşkünlüğünün bir göstergesidir. Duvarlarında uzak doğu ülkelerinin mistik havasını yansıtan tabloları kullanmayı tercih ederler.  Bazı yay burcu insanlarının evinde spor aletleri ve sporla ilgili aksesuarlar da bulunur. Çok meraklı ve sabırsız olan yay burcu insanı, dekorasyon için uzun sürecek projelerden hoşlanmazlar. Yeniliklere açık fakat aynı zamanda geçmişine bağlı yay insanı aslında dekorasyona çok da meraklı değildir. Onun için asıl olan mekânın egzotik ve rahat olmasıdır.

yay-burcu-dekorasyon-tarzi

Oğlak Burcu: Geçmişe sıkı sıkıya bağlı, en ağırbaşlı ve saygın olan bir burçtur. Bu özelliklerini evlerine de yansıtırlar. Oğlak burcunun evleri pahalı antika, el dokuma halılar, değerli tablolar ve zamanla değeri artacak eşyalarla doludur. Misafirlerini mutlaka altın varaklı koltuklar, ipek halılar ve çok pahalı aksesuarlarla donatılmış salonlarında ağırlamak isterler. Asla boşa para harcamaz ve eşya seçiminde çok titiz davranırlar. Koyu gri, siyah ve lacivert renklerden hoşlanırlar. Ahşap ve deri gibi doğal eşyalardan hoşlanan oğlaklar için en önemlisi ahenk ve sağlamlıktır. Rahatlığa da bir o kadar önem veren oğlaklar dekorasyonda altın renginin gösterişini mutlaka kullanırlar. Genellikle klasik mobilya ve aksesuarlardan hoşlanan oğlaklar için kaliteli kumaştan imal edilmiş kırlentler evlerinin vazgeçilmez bir unsurudur.  Evini seven oğlak burcu insanı, evinde eskiyi andıran ve antika değeri bulunan kum saati, gramofon ve antik telefon gibi eşyalardan çok hoşlanır. Geniş mutfaklarda iş yaptıklarında veya vakit geçirdiklerinde mutlu olurlar. Dekorasyon için en çok para harcayan burç özelliğine sahip olan oğlaklar, yaptığı her türlü harcamayı yatırım gözüyle görür.

burçlara-göre-dekorasyon

Kova Burcu: Modern ve fütüristik tarzın temsilcileri kova burcu insanlarının evi de elbette bu çizgilerle kuruludur. Kovalar, dâhiliklerini evlerine de yansıtır. Güçlü çizgileri olan grafik yoğun mobilyalardan ve gece mavisi tonlarındaki renklerden hoşlanırlar. Bilimkurguya olan meraklarından dolayı uzay görünümlü aksesuarları daha fazla tercih ederler. Çılgın mobilyaların ve soyut sanat eserlerinin en iyi kullanıcılarıdır. Başka hiçbir yerde göremediğiniz bir eşyayı kova evinde görebilirsiniz. Bunu sağlayan kova burcunun araştırmacı özelliğidir. Teknolojiye olan meraklarından dolayı kova burcu insanının evinde elektronik aletlerin arasında boğulursunuz. Fakat bu durum teknolojiyi seven kova burcu insanını mutlu eder. Kova burcu insanı, evlerine bolca bitki ve güneş ışığı sokmak ister. Rahatlarına düşkün olan kova insanı, mobilya renginde veya kumaşında yararlılığı ön planda tutarlar. Bu burcun mensupları sık sık eşya değiştirir ve evlerini yenilerler. Rahat bir dekorasyonu tercih ederler. Bazen tek bir rengin farklı tonlarıyla da tüm evlerini döşeyebilirler. Kural dışı bir dekorasyoncudurlar.

dekorasyon-burclar

Balık Burcu: Balık burcu insanı duygusal yapıya sahip olduklarından genellikle açık mavi tonlarındaki renkleri tercih ederler. Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmesini sağlayacak olan romantik posterler ve eşyalar onun kişiliğinin en belirgin göstergeleridir.  Balık insanları dekorasyonda geleneksel anlayışa sahiptirler. Fakat bazen bunun dışına çıkıp, dekorasyonda çok radikal kararlarda alabilirler. Birbirinden bağımsız parçaları bir araya getirerek onlardan uyumlu bir dekor yaratmaktan çok hoşlanırlar. Balık burcu insanı, içinde hissettiği duygu ile dekorasyon yapar. Dışarıdan yönlendirmelere pek de aldırış etmez. Onun için önemli olan kendi duygusunu yansıtacak dekordur. Evlerini dekore ederken misafirlerinin rahatına çok önem verirler. Balık burcu insanlarının evine giden misafirler, kendilerini çok rahat hissederler.

balik-burcu-dekorasyon-ornek

Terazi Burcu: Monotonluğu sevmeyen ve hayatı iniş çıkışlarla dolu olan,  uyumluluk ve inceliğin burcu olan terazi burcu insanları dekorasyonda da ne istediğini iyi bilirler. Sanki doğuştan dekoratördürler.  Modayı ve dekorasyondaki en son yenilikleri de takip eden ve evinde uygulamak isteyen bir burçtur. Aynı takipçiliği teknoloji konusunda da gösterir. Terazi burcu insanları güzellik ve sanat  konusunda uzman kişilerdir. Bu nedenle terazilerin evlerinde sanatsal öğelere sıklıkla rastlanır. Tablolar, piyano, el dokuma halılar, gümüş işlemeli eşyalar, kristal bardaklar, vazolar vs. Ayrıca terazi insanları evlerindeki eşyaların birbiri ile uyumuna da büyük özen gösterirler. Görsellik onlar için çok önemlidir. Göze hoş gelmeyen hiç bir şeyi sevmezler ve evlerinde istemezler. Evlerinde özellikle sade renkleri tercih ederler. Açık renkli duvarlar özellikle tabloları ve duvarda asılı duran her türlü öğeyi ön plana çıkardığından ilk tercihleridir. Uzun ve, alçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır. Koyu renklerden hoşlanmazlar.  Açık yeşil ve sarı onların en çok tercih ettiği renklerin başında gelir. Aydınlatma da teraziler için oldukça önemli bir konudur.  Şık ve modern avizeleri çok severler. Kristal ve cam içeren eşyalar evlerinde yoğun olarak bulunur ve evlerinde hep bir ışıltı vardır. Sanat insanı olan teraziler için evlerinde müzik de vazgeçilmezdir. Bu nedenle kaliteli bir müzik sistemine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca sosyal olan terazilerin evlerinde sade ama bol geniş alan olmalıdır. Evlerini döşerken pahalılığa değil zevkli bir görünüme önem verirler.

burçlara-göre-dekorasyon-örnekleri