Erkek Bebek Odaları

Erkek bebek odası mobilyaları tahmin edileceği üzere genel olarak mavi ve beyaz üzerinde yoğunlaşmış oluyor. Ancak maviyi yoğun olarak görmüyoruz. Mobilyaların ana teması beyaz. maviyi mobilyaların belli bölgelerinde ve ağırlıklı olarak aksesuarlarda görüyoruz. Şifonyerlerin çekmecelerinde kullanılan ya da dolap kapaklarını süsleyen mavi tonları bunlara örnek gösterilebilir.

Erkek bebek odalarında daha soft tonları da görmek mümkün. Örneğin kirli beyaz ve krem rengi tonlarında takımlara rastlayabiliriz. Bazı ebeveynler erkek bebek odalarında popüler olan beyaz ve mavi mobilyaları tercih etmektense daha farklı alternatifleri değerlendirebiliyorlar. Bunların başında doğal yani ahşap mobilyalar geliyor. Bu tarz mobilyalar diğer bebek odası alternatifleri ile kıyaslandığında çok daha uzun ömürlü kullanıma sahip oluyorlar. Sağlık açısından da bu tarz mobilyalar tercih edilebilir. Bebekler büyüyüp okul çağına geldiğinde modüler mobilyalar eklenerek bebek odası bir çocuk odasına dönüşmüş oluyor.

erkek-bebek-odası-mobilyaları

Erkek bebek odalarında bazı firmaların çıkardığı modeller arasında fazla figürlü ya da karakterli oda takımları da mevcut. Ancak bu tip mobilyalar aslında pek de hoş tercihler değil. Belirli bir figür ve karakter teması üzerine dekore edilmiş bir oda kısa süre sonra sıkıcı olmaya başlayacaktır. Özellikle çizgi film karakterlerinin kullanıldığı rengarenk oda takımları bu açıdan tercih edilesi alternatifler değil. Hem kız hem de erkek bebek odalarında sadelik temasının ön planda tutulmasında fayda var. Mobilya tonu olarak da açık renklerin tercih edilmesi en ideal tercihlerden olacaktır. Erkek bebek odası takımlarında hem sadeliği hem de şıklığı ile sevilen bir tema var ki o da denizci teması. Denizci temasına sahip bir bebek odası ilerleyen yaşlarda çocuk odası halini de rahatça alması bakımından kullanışlı olacaktır. Beyaz mobilya üzerine mavi figürlerin kullanıldığı bu mobilyalar erkek bebekleriniz için en iyi alternatifler arasında. Mobilya seçimi kadar aksesuarların mobilya ve birbirlerine uyumu da son derece önemli ve dikkate alınması gereken bir konu.