Dekorasyon ve Kadın

Geniş kapsamlı bir diğer konu evlerde dekorasyon özellikleri ve bunun en iyi şekilde nasıl ayarlanması gerektiğidir. Hayatın devam ettiği ev içerisi kişisel alanın beklentilerini yansıttığı kadar göze de hitap etmelidir. Her bölümün kullanım alanı farklı olacağı için dekoratif özelliklerinde buna göre şekillenmesini beklemek gerekiyor. Bu açıdan evin değişik bölümlerinden şöyle bahsedilebilir:

  • Salon – Oturma Odası Dekorasyonu: ortak kullanım alanları olan salon ya da oturma odaları, renk ve malzeme özelliği açısından değişik mobilya ve elektronik aletlere ev sahipliği yapabilir. Geniş bir alandan bahsediyorsak, büyük L koltuklar onu tamamlayan parçalarla birlikte mükemmel bir görünüm verebilir. Sehpa ve perde -halı detayları ayrıca önem kazanır. Kişi sayısına göre mobilya seçimi önemlidir. Salonlarda aynı renklere çok ağırlık vermemeye özen gösterin. Bunun yerine zıt renklerin uyumundan yararlanın. Mavi ve krem tonları ya da kahve ve krem gibi. Avangard modellerde gri ve metal kenarlar istisna olabilir.
  • Yatak Odası Dekorasyonu: sizin en özel alanınız olarak tamamen sizin zevklerinize hitap etmelidir. Ancak uyku düzenini sağlaması ve daha huzurlu -kolay uykular adına lila- pembe tonlarında mobilya ya da duvar renkleri öneriliyor. Koyu renkler uyuma alanında çok tercih edilmemekte. Mobilya seçimlerindeyse ağaç özellikleri, tasarım ve dayanıklılık açısından yine her zevke uyan seçenekler görülebiliyor.

dekor ipuçları en şık dekor

Bebek Odası Dekorasyonu

Anneler ve bebekleri için ayrıca önemi olan bebek odası dekorasyonu sağlıklı gelişimde kilit noktalardan biri. Yürüme evresine gelene kadar güvenlik, kolay ulaşılabilirlik, mobilyalar ve yatak sağlığı konuları açısından bebek odası dekorasyonu farklı şekilde ele alınmalıdır.

Daha İyi Tasarımda Dekorasyon ve Kadın Etkisi

Dikkat edilmesi gereken dekorasyon ve kadın etkisi detaylarına bakılırsa, eşya yerleştirmede yoğun kullanımdan kaçınmak önemli bir detaydır. Daha geniş ortam yaratmak ve ortamı ferah göstermek adına önemli bir konudur. Aydınlatma konusunda tek bir araç kullanmak yerine farklı kaynakları da deneyin.

dekorasyon fikirleri dekor ve kadın dekor